خبرنگاران مشکل اولیه شناورهای خارجی سانحه دیده فنی است

به گزارش شیوا مارکت، بندرعباس- خبرنگاران- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طبق شکل ظاهری و برآورد اولیه کارشناسان این اداره کل نشان می دهد که مشکل شناورهای خارجی سانحه دیده فنی بوده است.

خبرنگاران مشکل اولیه شناورهای خارجی سانحه دیده فنی است

الله مراد عفیفی پور روز آدینه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگاران اضافه نمود: با توجه به اینکه شناورهای سانحه دیده در آب های داخلی کشور ما نیستند و پرچم آنها مربوط به جزیره ماشال و پاناما است بنابراین بایستی کشورهای صاحب این دو پرچم علت اصلی حادثه را ارزیابی و آنالیز نموده و به صورت رسمی به مراجع اعلام نمایند.

وی بیان داشت: حدس هایی نیز در فضای مجازی وجود دارد اما باید منتظر ماند که مراجع رسمی کشورهای صاحب این شناورها نظر رسمی خود را در مورد علت سانحه صورت گرفته بیان نمایند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح حادثه روی داده در شناورها گفت: روز گذشته ساعت 8 و 5. دقیقه به این اداره کل اطلاع دادند که یک شناور از دریای عمان دچار سانحه آتش سوزی شده و بلافاصله شناور امداد و نجات مستقر در بندر جاسک برای امداد رسانی به محل اعزام و 23 خدمه آن نجات یافته و به این بندر (جاسک) منتقل شدند.

عفیفی پور اضافه نمود: شناور دوم نیز در ساعت 9و 50 دقیقه اعلام آتش سوزی در موتور خانه آن کردند و شناور امداد و نجات از بندر شهید رجایی اعزام شدند.

وی گفت: قبل از رسیدن شناور امداد و نجات، خدمه آن توسط شناور دیگری به صورت صحیح و سالم امداد رسانی شده است.

این مسؤول با اشاره به این حادثه هیچ گونه تلفات جانی نداشته است، ابراز داشت: در 2 شناور عملیات اطفای حریق صورت گرفته است و در حال حاضر هیچ گونه آتشی در آنها نیست.

وی بیان داشت: هماهنگی های لازم در حال اجرا است تا مالکان این شناورها بتوانند عملیات انتقال و جابه جایی خدمه شناورها انجام گردد.

وی یاد آور شد: یکی شناورها محموله اش محموله اش تونر و دیگری نفتا بوده که از بنادر جنوبی خلیچ فارس بارگیری نموده و مقصدشان نیز سنگاپور و تایوان بوده است.

7195/6048

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6807

به "خبرنگاران مشکل اولیه شناورهای خارجی سانحه دیده فنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشکل اولیه شناورهای خارجی سانحه دیده فنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید