خبرنگاران مهمترین راه جهش فراوری در استان بوشهر مهارت محوری است

به گزارش شیوا مارکت، بوشهر- خبرنگاران- مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: یکی از مهمترین راه های جهش فراوری، تغییر آموزش های آکادمیک از حافظه به مهارت محوری است.

خبرنگاران مهمترین راه جهش فراوری در استان بوشهر مهارت محوری است

عبدالمجید دراهکی روز یکشنبه در نشست ویدئو کنفرانس با روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به نام گذاری امسال به نام سال جهش فراوری از سوی رهبر معظم انقلاب اضافه نمود: دستیابی به جهش فراوری نیازمند توجه ویژه به مقوله مهارت آموزی و مهارت افزایی است.

وی اضافه نمود: مهارت آموزی ابزاری برای توسعه و تربیت نیروی کار ماهر و توانمندسازی نیروی انسانی جویای کار برای بهره وری بیش از پیش فراوری و پیشرفت اهداف کشور در زمینه های مختلف مالی و اجتماعی است.

دراهکی یادآور شد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان ضلع اصلی برمدار توسعه و باراندازی مهم در مهارت آموزی و بازآموزی کنشگران اصلی فراوری، با نگرشی ایران شمول و بذل توجه به پارادیم حکم رانی آموزش های مهارتی و با کنشگری در میدان های مالی، صنعتی، خدمات و کشاورزی و ارتقای سطح مهارتی بنگاه های خرد، کوچک و متوسط، نقشی بیبدیل در سطح فراوری بنگاه ها و میدان های یادشده ایفا نموده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر اضافه نمود: مهارت آموزی زمینه ساز جهش در فراوری کشور است.

وی تاکید نمود: کارکنان سرمایه و دارایی هر سازمان هستند و منابعی که برای آموزش و توسعه نیروی کار استفاده می گردد اتلاف و هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای اثر بخشی و کارایی بنگاه ها و تقویت عملکرد سازمان ها است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: فرهنگ سازی و ترویج گفتمان مهارت آموزی و در نظر دریافت مشوق ها به منظور ایجاد انگیزه می توانند دستیابی به هدف های پیش رو را میسر کند.

دراهکی تاکید نمود: تا زمانی که به ارتباط جدی میان آموزش های مهارتی با اقتصاد و اشتغال و نقش و اثر بخشی آن توجه نگردد شاهد اقتصاد ناپایدار و بیکاری افراد خواهیم بود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر گفت: مجاهدت های نیروی انسانی جوان ماهر و مهارت آموخته فنی و حرفه ای و کارآمد کشور می تواند به رونق فراوری و جهش آن در کشور یاری قابل توجهی کند و باید در امسال با همکاری سایر دستگاه های اجرایی این مهم در استان بوشهر توسعه یابد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18245

به "خبرنگاران مهمترین راه جهش فراوری در استان بوشهر مهارت محوری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مهمترین راه جهش فراوری در استان بوشهر مهارت محوری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید