خبرنگاران نشست وبیناری کمیته همکاری های رسانه ای ایران و روسیه سه شنبه برگزار می گردد

به گزارش شیوا مارکت، مسکو - خبرنگاران - سومین نشست کمیته همکاری های رسانه ای ایران و روسیه با حضور سفرای دو کشور، معاونان وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و امورخارجه ایران و روسیه و نمایندگان بعضی از رسانه های تراز اول تهران و مسکو به صورت وبیناری فردا (سه شنبه) برگزار می گردد.

خبرنگاران نشست وبیناری کمیته همکاری های رسانه ای ایران و روسیه سه شنبه برگزار می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

مسعود افشار رئیس بخش دیپلماسی عمومی و رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: در این دور از گفت وگوها که با حمایت و ابتکار سفارت ایران در مسکو برگزار می گردد زمینه های همکاری و هم افزایی در حوزه رسانه میان دو کشور در راستای تقویت مناسبات سیاسی، مالی و فرهنگی دو طرف فراهم خواهد شد.

افشار در گفت وگو با خبرنگاران یادآور شد پیگیری مراحل انجام توافقات و تفاهمات و گفت وگوهای نشست های قبلی در دو سال گذشته که در تهران و مسکو برگزار گردید، از جمله محورهای این وبینار خواهد بود که توسط نمایندگان رسانه های دو کشور مورد بحث و آنالیز قرار خواهد گرفت.

وی گفت: پیشتر هم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در ملاقات با کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با استقبال از برگزاری سومین نشست کمیته همکاری های رسانه ای ایران و روسیه بر ضرورت ارتباط مستمر و نزدیکتر رسانه های دو کشور تاکید نمود.

دومین نشست کمیته همکاری های رسانه ای ایران و روسیه آذرماه سال گذشته با حضور سفیر ایران در فدراسیون روسیه، معاونان وزیران فرهنگ و ارتباطات و تنی چند از نمایندگان بعضی از رسانه های دو کشور در مسکو برگزار گردید و در آن نشست مراحل توافقنامه همکاری رسانه ای در قالب کمیته رسانه ای ایران و روسیه میان محمد خدادی و الکسی کنستانتینویچ ولین معاونان وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و توسعه دیجیتالی، مخابرات و ارتباطات جمعی روسیه مورد آنالیز نهاده شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی(خبرنگاران) با خبرگزاری دولتی تاس و هولدینگ خبری دولتی روسیا سگودنیا که شامل چندین رسانه از جمله خبرگزاری های ریانووستی، اسپوتنیک و شبکه راشاتودی و 360 درجه است، همکاری نزدیک دارد.

خبرنگاران با خبرگزاری تاس و هولدینگ روسیاسگودنیا تفاهم نامه همکاری امضا نموده و در عرصه های خبری و مبادله عکس و تجربیات و نیز یاری های متقابل به یکدیگر در دو کشور همکاری می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23841

به "خبرنگاران نشست وبیناری کمیته همکاری های رسانه ای ایران و روسیه سه شنبه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نشست وبیناری کمیته همکاری های رسانه ای ایران و روسیه سه شنبه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید