خبرنگاران هیچ واحد تولیدی فعالی نباید به علت بدهی بانکی تعطیل شود

به گزارش شیوا مارکت، بندرعباس- خبرنگاران- رییس کل دادگستری هرمزگان با تاکید بر ضرورت سرعت بخشی در وصول معوقه های بانکی گفت: هیچ واحد تولیدی فعالی در استان نباید به علت بدهی به بانک ها تعطیل شود.

خبرنگاران هیچ واحد تولیدی فعالی نباید به علت بدهی بانکی تعطیل شود

علی صالحی عصر پنجشنبه در نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی استان افزود: چرخ واحدهای تولیدی باید در حرکت باشد تا بتوانند ضمن درآمد زایی، از ورشکستگی رهایی یافته و اشتغال کارگران نیز پایدار بماند.

وی بیان داشت: مدیران بانک ها باید با شناسایی بدهکاران دانه درشت و تفکیک آنان از تولیدنمایندگان واقعی، نسبت به تسویه بدهی واحدهای تولیدی اقدام نمایند.

رییس شورای قضایی هرمزگان اظهارداشت: شناسایی افرادی که هیچ برنامه ای برای تولید و کمک به اقتصاد کشور ندارند، ضروری است تا مطالبات به حق مردم وصول و به دولت برگردانده شود.

وی بیان داشت: باید بتوانیم از این طریق با تفکیک و جداسازی افراد سودجو از تولیدنمایندگان واقعی که مستحق حمایت جدی هستند، بخش تولید را مورد حمایت قرار دهیم و با در نظر دریافت شرایط، نسبت به کمک در بازپرداخت بدهی ها اقدام کنیم.

صالحی، همچنین از بانک ها خواست با شناسایی افرادی که اعلام ورشکستگی نموده اند، ضمن پیگیری سریع در این رابطه، زمینه های لازم را به شکلی ایجاد نمایند که اینگونه افراد نتوانند بلافاصله از بانک دیگری تسهیلات دریافت نمایند تا از سوء استفاده هایی از این دست جلوگیری شود.

وی یادآورشد: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی در مقابله با جنگ اقتصادی و در شرایطی که شرایط معیشتی مردم تحت تاثیر تحریم های ظالمانه قرار گرفته است، نشست های کاربردی متعددی در کارگروه حقوقی و پژوهشی ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی استان با موضوع تعامل بانک ها برگزار شده و بسکمک از مسائل سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با رسیدگی خارج از نوبت رفع شده است.

رییس ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری هرمزگان با تاکید بر اینکه مطالبات بانک ها، سرمایه همه مردم و بیت المال است، از مدیران بانک های استان خواست با سرعت بخشی در وصول معوقات و شناسایی بدهکاران دانه درشت که با سوء استفاده، سرمایه مردم را دریافت نموده و از پرداخت بدهی به طرق مختلف سرباز می زنند را در دستور کار ویژه خود قرار دهند.

وی همچنین بر لزوم برنامه ریزی دقیق و اجرای به موقع مصوبات ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستگاه قضایی هرمزگان، با هدف اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص حمایت از جهش تولید و ماده 31 سند امنیت قضایی ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه تاکید کرد.

مجله سایه: مجله سایه: وبلاگ سینما و سرگرمی

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25527

به "خبرنگاران هیچ واحد تولیدی فعالی نباید به علت بدهی بانکی تعطیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیچ واحد تولیدی فعالی نباید به علت بدهی بانکی تعطیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید