خبرنگاران کاهش محبوبیت دولت جانسون بخاطر ضعف در مهار کرونا

به گزارش شیوا مارکت، تهران - خبرنگاران - نتایج یک نظرسنجی جدید حاکی است که تنها کمتر از یک سوم از مردم انگلیس در حال حاضر عملکرد دولت بوریس جانسون نخست وزیر این کشور در مدیریت بحران شیوع کرونا را قبول دارند.

خبرنگاران کاهش محبوبیت دولت جانسون بخاطر ضعف در مهار کرونا

به گزارش روز یکشنبه نشریه گاردین، نتایج نظرسنجی موسسه اوپینیوم نشان داد که میزان رضایت از عملکرد دولت انگلیس در ارتباط با ویروس کرونا با کاهش 4 درصدی، شاهد افت تازه ای بوده است.

براساس این نظرسنجی،تنها 3 نفر از هر 10 نفر از مردم انگلیس از عملکرد دولت در مهار کرونا راضی بودند.

با این حال، این نظرسنجی نشان داد که نارضایتی از نحوه اقدام بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس در سطح ثابتی ماند و افزایش قابل توجهی در میزان محبوبیت وی یا نارضایتی از او طی سه هفته گذشته گزارش نشد.

محافظه کاران پس از آنکه در مدت 8 هفته گذشته شاهد کاهش 23 درصدی میزان محبوبیت شان بودند، درهفته جاری به اقبال اندکی در برابر حزب کارگر دست یافتند و این رقم، مختصر افزایشی یافت.

این میزان محبوبیت برای حزب محافظه کار انگلیس از 43 درصد به 44 درصد رسید و حال آنکه حزب کارگر برای اولین بار از هفته دوم ماه آوریل (اواخر فروردین)، شاهد کاهش میزان محبوبیت یک درصدی و رسیدن به سطح 39 درصد بود.

همچنان نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه برگزیت بار دیگر ذهن مردم انگلیس را مشغول نموده است.

هرچند بحث برگزیت به دلیل بحران کرونا از پله مهمترین مساله در انگلیس پایین آمده، اما نتایج نظرسنجی جدید معین کرد که هرچند آهسته اما قطعا بازگشت می یابد و اکنون تنها پنج پله دورتر از هم سطح شدن با مساله اقتصاد به عنوان موضوعات مهم برای مردم این کشور است.

این نظرسنجی، رقم حمایت از مدیریت دولت در زمینه برداشتن اجباری مجسمه ادوارد کلستون تاجر انگلیسی و برده دار آفریقا در قرن 17 میلادی در شهر بریستول را بالا نشان داد، به طوری که بیش از نیمی از شرکت نمایندگان در نظرسنجی با اقدام معترضان انگلیسی در پایین کشیدن این مجسمه، مخالفت کردند. میزان موافقت از این اقدام معترضان در لندن بیش از شهرهای دیگر انگلیس بود و رقم 42 درصد را نشان می داد.

خشم معترضان به نژادپرستی در انگلیس، مقام های این کشور را بر آن داشته است تا اطراف هشت تندیس متعلق به شخصیت های بلندپایه سیاسی در پایتخت دیوارکشی نمایند.

شهرداری لندن دستور داده تا در آستانه برگزاری تظاهرات ضد نژاپرستی روزهای آینده، اطراف تندیس های وینستون چرچیل نخست وزیر اسبق انگلیس، جورج واشنگتن اولین رئیس جمهوری آمریکا، مقبره سربازان گمنام جنگ دنیای، جیمز دوم و چارلز اول از پادشاهان قرن 17 میلادی انگلیس دیوار کشیده گردد.

درپی تحولات انگلیس، تندیس رابرت میلیگان تاجر برده در قرن 18 میلادی، دوشنبه گذشته از مقابل موزه داکلندز لندن برداشته شد و اینک فشارها برای برچیدن تندیس سایر شخصیت ها و قهرمان های برده داری بالا گرفته است.

اعترض ها به نژادپرستی پس از آن شروع شد که جورج فلوید سیاهپوست هفتم خردادماه در حالی که پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا آمریکا زانوی خود را بر گلوی او گذاشته بود، به قتل رسید. فلوید فریاد می زد زانویت را بردار، نمی توانم نفس بکشم. این مساله باعث گسترش موج نارضایتی از تبعیض نژادی و نابرابری در سراسر این کشور و دنیا شد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20926

به "خبرنگاران کاهش محبوبیت دولت جانسون بخاطر ضعف در مهار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش محبوبیت دولت جانسون بخاطر ضعف در مهار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید