خبرنگاران کرونا نتوانست شورای همکاری خلیج فارس را متحد کند

به گزارش شیوا مارکت، تهران - خبرنگاران - وزارت امورخارجه قطر پنجشنبه شب گفت که عربستان به وزیر بهداشت قطر برای شرکت در نشست شورای همکاری خلیج فارس درباره ویروس کرونا، ویزا صادر نکرده است.

خبرنگاران کرونا نتوانست شورای همکاری خلیج فارس را متحد کند

به گزارش القدس العربی، در این بیانیه آمده است: عربستان از صدور ویزا برای حنان الکواری به منظور شرکت در نشست شورای همکاری خلیج فارس که قرار است با موضوع بررسی راه های مقابله با ویروس کرونا در ریاض برگزار شود، امتناع کرده است.

وزارت خارجه قطر ضمن ابراز تاسف از این اقدام عربستان آن را محکوم کرده است.

این وزارتخانه در عین حال شرح داد که دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس یک روز پس از آغاز نشست هایش برای بررسی راه های مقابله با ویروس کرونا، از قطر برای حضور در آن دعوت کرده است.

طبق این گزارش، وزیران بهداشت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، در نشست روز چهارشنبه در ریاض اعلام کردند که تدابیر پیشگیرانه واحدی را برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ می کنند.

پیش از این محمد بن عبدالرحمن وزیر امورخارجه قطر ابتدای هفته جاری در حاشیه نشست امنیتی مونیخ گفته بود که مذاکرات برای حل بحران با عربستان نتیجه ای نداشته و دوحه مسؤول تعلیق این مذاکرات نیست.

مذاکرات میان عربستان و قطر برای حل مسائل در حالی در ماه اکتبر (مهر-آبان) آغاز شد که پیش از این به دنبال تنش شدید میان سه کشور حوزه خلیج فارس (عربستان، امارات و بحرین) با قطر بر سر مسائل سیاسی، تحریم های تجاری شدیدی علیه دوحه در اواسط سال 2017 به اجرا در آمد.

این کشورها قطر را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کردند. آنان همچنین خواهان قطع همکاری دوحه با ایران بودند اما قطر این اتهامات و خواسته آنان را رد کرده و می گوید؛ این تحریم ها با هدف تضعیف حاکمیت این کشور صورت گرفته است.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: ایرنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16177

به "خبرنگاران کرونا نتوانست شورای همکاری خلیج فارس را متحد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا نتوانست شورای همکاری خلیج فارس را متحد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید