خبرنگاران کرونا هم مانع رشد صادرات تسلیحات آمریکا نشد

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- در حالیکه در سال 2020 بیشتر صنعت های بزرگ جهان در مواجهه با همه گیری کرونا دچار افت تولید شدند، اما فروش تسلیحات آمریکا در سال جاری 2.8 درصد افزایش داشته است.

خبرنگاران کرونا هم مانع رشد صادرات تسلیحات آمریکا نشد

به گزارش خبرنگاران، رویترز بامداد شنبه نوشت، فروش تجهیزات نظامی ایالات متحده به دولت های خارجی در سال مالی 2020، به میزان 2.8 درصد افزایش یافته و به 175 میلیارد دلار رسیده است.

رویترز اضافه نمود، با کاهش محدودیت ها در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ فروش تسلیحاتی امریکا افزایش یافته است.

براساس این گزارش، در حالیکه متحدان آمریکایی سعی در دستیابی به جدیدترین فناوری از شرکت هایی از جمله لاکهید مارتین و رایتون هستند، فروش هواپیماهای جنگنده و موشک های هدایت شونده این کشور افزایش یافته است.

یکی از بزرگترین خرید تسلیحات نظامی آمریکا در سال مالی 2020 توسط ژاپن به ارزش 23 میلیارد دلار برای خرید 63 فرونده جنگنده اف 35 از شرکت لاکهید مارتین بوده است.

به طور کلی دو روش برای خرید تسلیحات نظامی از شرکت های آمریکایی توسط دولت های خارجی وجود دارد: اول فروش مستقیم تجاری که میان دولت و یک شرکت صورت می گیرد و در روش دوم دولت خارجی معمولاً با یک مقام وزارت دفاع در سفارت ایالات متحده در پایتخت آن کشور تماس می گیرد.

هر دو روش نیازمند تایید دولت آمریکا است.

براساس گزارش وزارت خارجه آمریکا، فروش مستقیم تسلیحات نظامی توسط شرکت های آمریکایی در سال جاری با افزایش 8.4 درصد به مبلغ 127.3 میلیارد دلار رسیده است، ابن در حالی است که فروش تسلیحات نظامی در این حوزه در سال 2019 به میزان 114.7 میلیارد دلار بوده است.

همچنین فروش تسلیحات نظامی از طرف دولت آمریکا در سالجاری میلادی 8.3 درصد کاهش یافته و از فروش 55.39 میلیارد دلار سال گذشته به 50.78 میلیارد دلار رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 26023

به "خبرنگاران کرونا هم مانع رشد صادرات تسلیحات آمریکا نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا هم مانع رشد صادرات تسلیحات آمریکا نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید