خبرنگاران 550 هزار متر مربع از معابر روستایی قوچان آسفالت شد

به گزارش شیوا مارکت، مشهد - خبرنگاران - فرماندار قوچان گفت: در طی دولت تدبیر و امید 550 هزار متر مربع از معابر روستایی این شهرستان آسفالت شد که پیش از این دولت کل آسفالت این معابر تنها 70 هزار مترمربع بوده است.

خبرنگاران 550 هزار متر مربع از معابر روستایی قوچان آسفالت شد

هادی رجایی نیا ظهر امروز در حاشیه افتتاح مجتمع چندمنظوره سلامت در روستای قاچکانلو شهرستان قوچان در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: اعتبارات تامین شده برای آسفالت روستایی از محل طرح های هادی بنیاد مسکن بوده است و عمده آن یعنی 450 هزار مترمربع به صورت مشارکتی از محل بودجه دهیاری ها و بنیاد مسکن تامین شده است.

وی یکی از آرمان ها و دغدغه های نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی را توسعه و آبادانی روستاها و توجه به مناطق محروم دانست و ادامه داد: این موضوع در دستور کار همه دولت ها بوده و امروز عمده خدمات به سمت مناطق روستایی سوق داده شده است.

فرماندار قوچان گفت: تا انتها فعالیت دولت تدبیر و امید همه روستاهای این شهرستان به جز تعدادی اندک از نعمت گاز برخوردار می شوند.

رجایی نیا با بیان این که برخی منابع در روستاها از جمله منابع آبی به دلیل خشکسالی دچار مسائل و محدودیت هایی شده است یادآور شد: اشتغال و کسب درآمد پایدار در سطح روستاها امری مهم است که معین های اقتصادی زمینه را برای شناسایی و بهره برداری از ظرفیت های روستایی انجام می دهند.

وی گردشگری را یکی از روش های مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار در سطح روستاها دانست و اضافه نمود: امروز توجه مردم شهرها به روستاها بیشتر شده به طوری که بازگشت به روستاها افزایش یافته است.

فرماندار قوچان گفت: اجرایی پروژه هایی همچون مجموعه چندمنظوره سلامت در روستاها از مصادیق کارکرد فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، اقتصادی و اشتغال زایی است.

مجموعه چندمنظوره سلامت روستای قاچکانلو در محوطه ای به متراژ پنج هزار و 200 مترمربع با اعتبار 11 میلیارد ریال طی مدت 60 روز احداث شده است.

این مجموعه شامل 13 آلاچیق، محوطه بازی ویژه بچه ها و سوله ورزشی است و مرحله دوم این پروژه نیز در فضایی به متراژ 300 مترمربع به منظور احداث دو واحد اقامتی پذیرایی آغاز شده است.

شهرستان 180 هزار نفری قوچان در فاصله 137 کیلومتری شمال غربی مشهد قرار گرفته است.

کنفرانس هکا: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: ایرنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23177

به "خبرنگاران 550 هزار متر مربع از معابر روستایی قوچان آسفالت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 550 هزار متر مربع از معابر روستایی قوچان آسفالت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید