دانشمندان استرالیایی راهی برای پایش کرونا به وسیله فاضلاب یافتند

به گزارش شیوا مارکت، دانشمندان استرالیایی اولین گام را برای ایجاد یک سیستم نظارت اپیدمیولوژیکی بر جامعه مبتنی بر هشدار و پایش زودهنگام شیوع ویروس کرونا در سیستم آب و فاضلاب برداشته اند.

دانشمندان استرالیایی راهی برای پایش کرونا به وسیله فاضلاب یافتند

به گزارش خبرگزاری GLAS روسیه، محققان دانشگاه کوئینزلند و آژانس علمی ملی استرالیا CSIRO امروز با موفقیت وجود ویروس SARS-CoV2 که عامل بیماری COVID-19 است را که در فاضلاب تصفیه نشده بود به نمایش گذاشتند.

براساس این گزارش، آنها برای اثبات این مطالعه مفهومی با استفاده از نمونه فاضلاب از دو مرکز تصفیه خانه هایی در جنوب شرقی کوئینزلند، آثار ویروس کرونا بر منابع آب و فاضلاب را در مواردی همچون چرخه میکروارگانیسم ها و ویروس های بیماری زا در منابع آب مورد آنالیز قرار دادند.

پروفسور کوین توماس مدیر اتحادیه بهداشت محیط دانشگاه کوئینزلند در این خصوص گفت: روش اثبات شده در استرالیا برای یافتن ویروس کرنا در منابع آب و فاضلاب مبتنی بر کار تیم های تحقیقاتی در هلند و ایالات متحده است که نشان از جدید بودن موضوع و عدم وجود تحقیقات معتبر بین المللی متعدد در خصوص ویروس جدید، چالش های انجام تحقیقات معتبر و داده محور در این خصوص در سطح دنیا است.

وی از انتقال و ماندگاری ویروس کرونای جدید (کووید ـ 19) در آب شرب و انتقال و ماندگاری این ویروس در فاضلاب اطلاع داد و گفت: پایش کرونا در سیستم های آب و فاضلاب ثابت کرد با توجه به افزایش مصرف آب شرب و بهداشتی، ظرفیت تأمین و تصفیه آب شرب و بهداشتی، کارکرد سیستم های توزیع آب شرب با تمام ظرفیت و مسائل و تبعات مربوطه چاره ای نیست تا بر سیستم اب و فاضلاب همه کشورهای یک نظارت دقیق و هوشمندانه صورت گیرد تا این ویروس نتواند موج جدید قربانیان خود را از راه نفئذ آب و فاضلاب پیدا کند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 خرداد 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18918

به "دانشمندان استرالیایی راهی برای پایش کرونا به وسیله فاضلاب یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان استرالیایی راهی برای پایش کرونا به وسیله فاضلاب یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید