دانشمند آمریکایی: به واکسن امید نبندید ، شمار موارد کرونا از 5 میلیون گذشت

به گزارش شیوا مارکت، شمار موارد عفونت با ویروس کرونا در جهان از 5 میلیون مورد گذشته است و یک دانشمند ارشد آمریکایی می گوید مردم نباید به ساخته شدن زودهنگام واکسن امید ببندند.

دانشمند آمریکایی: به واکسن امید نبندید ، شمار موارد کرونا از 5 میلیون گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین ویلیام هسلتین پژوهشگر پیشگام آمریکایی در زمینه سرطان، ایدز و طرح ژنوم انسانی می گوید بهترین شیوه برای مهار همه گیری جهانی ویروس کرونا مدیریت آن از طریق ردیابی دقیق موارد عفونت و اقدامات شدید قرنطینه در مناطقی است که ویروس شروع به انتشار کرده است.

او گفت با اینکه واکسن کرونا ممکن است ساخته شود، اما من به آن امید نمی بندم و مردم را تشویق کرد ماسک بزنند، دستهایشان را بشویند، سطوح را پاک کنند و فاصله شان با دیگران را حفظ کنند.

هسلتین اشاره کرد که قبلا واکسن های برای انواع دیگر ویروس کرونا ساخته شده بودند، نتوانستند باعث حفاظت غشاهای مخاطی در بینی که محل معمول ویروس به بدن است، در برابر عفونت ویروس شوند.

هسلتین همچنین گفت آمریکا، روسیه و برزیل که سه کشور اول جهان از لحاظ شمار عفونت ها با ویروس کرونا هستند، بدترین شرایط از لحاظ مهار شیوع بیماری را دارند.

در حالیکه شمار موارد عفونت کرونا در جهان از 5 میلیون مورد گذشته است، برزیل روز چهارشنبه 31 اردیبهشت شمار بی سابقه 19951 مورد عفونت جدید را گزارش کرد و به این ترتیب شمار کل عفونت ها در این کشور به 291579 مورد رسید. اگر این فرایند ادامه یابد، برزیل در مدت کوتاهی روسیه را از لحاظ شمار عفونت ها پشت سر می گذارد.

در همین حال وزارت بهداشت برزیل دستورالعمل جدیدی را برای استفاده گسترده تر از داروی ضد مالاریای کلروکین برای مواد خفیف عفونت ویروس کرونا صادر کرده است. ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل با وجود مخالفت کارشناسان بهداشت عمومی که درباره عوارض جانبی احتمالی این دارو هشدار می دهند، مصرف آن را تبلیغ می کند.

ادواردو پازوئلو، وزیر موقت بهداشت که یک ژنرال ارتش است پس از آن مصرف این دارو را تایید کرد که دو وزیر قبلی بهداشت که پزشک بودند، در مخالفت با فشار رئیس جمهور برای تجویز زودهنگام کلروکین و هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا استعفا کردند.

بر اساس دستورالعمل جدید، این داروهای ضد مالاریا به همراه آنتی بیوتیک آزیترومایسین در شروع علائم بیماران کووید-19 برایشان تجویز می شود. بیماران و بستگانشان باید فرمی را امضا کنند که عوارض جانبی احتمالی داروها را می پذیرند.

  • آیا هیدروکسی کلروکین از مبتلا شدن ترامپ به کرونا جلوگیری می کند؟

kheimehnews.ir: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20194

به "دانشمند آمریکایی: به واکسن امید نبندید ، شمار موارد کرونا از 5 میلیون گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمند آمریکایی: به واکسن امید نبندید ، شمار موارد کرونا از 5 میلیون گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید