درخواست روسیه از ترکیه درباره شمال سوریه

به گزارش شیوا مارکت، ایرنا نوشت: همزمان با شروع مذاکرات روسای جمهوری روسیه و ترکیه در شهر بندری سوچی با هدف آنالیز آخرین تحولات سوریه، کرملین ابراز امیدواری کرد که رجب طیب اردوغان برنامه های بعدی خود برای عملیات در شمال سوریه را آشکار و اعلام کند.

درخواست روسیه از ترکیه درباره شمال سوریه

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری روسی تاس، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: روسیه خواهان گفت و گو در مورد اوضاع در شمال شرق سوریه است تا به درک بهتری از وقایع دست یابد و از برنامه های ترکیه آگاه گردد.

وی اضافه کرد: مسکو همچنین خواهان مقایسه طرح های ترکیه با برنامه های کلی در زمینه ترویج راه حل سیاسی در سوریه است.

سخنگوی کرملین سفر اردوغان به سوچی را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد که رهبران دو کشور روسیه و ترکیه در مورد موضوعات مرتبط با سوریه بحث و گفتگو می نمایند.

وی اضافه کرد: می توانیم شاهد مبادله بیانیه های شدیدالحنی بین آمریکا و ترکیه باشیم، از اینرو ولادیمیر پوتین موضوعات قابل بحثی با همتای ترکیه ای خود دارد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تاکید نمود مسکو از مناسبات تجاری و مالی با ترکیه برخوردار است. وی در عین حال، مذاکرات بین پوتین و اردوغان را پیچیده و سخت خواند و گفت که موضوعات بسیاری برای طرح در جریان آن وجود دارد. 9109

مذاکرات روسای جمهوری روسیه و ترکیه بدون حضور خبرنگاران در سوچی جریان دارد و انتظار می رود موضوع اصلی این نشست، وضعیت سوریه با توجه به عملیات نظامی چشمه صلح باشد که ترکیه در شمال این کشور انجام می دهد.

این عملیات نظامی با توافق آتش بس 120 ساعته بین آنکارا و واشنگتن متوقف شد و امروز موعد این توافق به سر آمد.

اردوغان روز گذشته در آستانه سفر به روسیه گفت که آنکارا پس از مذاکرات با رئیس جمهوری روسیه تدابیری را اتخاذ خواهد نمود.

اردوغان همچنین گفت که میخواهد با همتای روس خود در مورد مرحله بعدی روند ایجاد محدوده امنیتی در شمال سوریه گفت وگو و گفتگو کند.

در پی اعلام خبر خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، ترکیه مواضع شبه نظامیان کُرد ی. پ. گ و پ. ک. ک در این منطقه را هدف حمله قرار داد.

310311

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12605

به "درخواست روسیه از ترکیه درباره شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه از ترکیه درباره شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید