درخواست روشنفکر برای حمایت وزارت نفت از صنایع پایین دستی پتروشیمی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی خواهان حمایت وزارت نفت از صنایع پایین دستی پتروشیمی در کهگیلویه و بویراحمد شد.

درخواست روشنفکر برای حمایت وزارت نفت از صنایع پایین دستی پتروشیمی کهگیلویه و بویراحمد

مهدی روشنفکر در نشست با بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران، اضافه نمود: استان کهگیلویه و بویراحمد با فراوری 25 درصد نفت و گاز کشور ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه صنایع پایین دستی پتروشیمی را دارد که انتظار می رود در این زمینه وزارت نفت حمایت جدی و ویژه داشته باشند.

وی افزایش روز افزون بیکاری برای استانی با داشتن 25 درصد نفت و گاز، 10 درصد آب های سطحی، 20 درصد جنگل های حوزه زاگرس، بیش از 300 جاذبه کم نظیر گردشگری را زیبنده ندانست و توضیح داد: بدون شک ایجاد و راه اندازی صنایع پایین دستی در ریشه کنی بیکاری در این دیار می تواند موثر واقع گردد زیرا حجم سرمایه گذاری در این حوزه کم و ظرفیت سرمایه گذاری نیز وجود دارد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی خواهان شناسایی و ایجاد ظرفیت ها در توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در این استان شد و اظهار کرد: ایجاد و راه اندازی میدان گازی مختار از مطالبات و خواسته های به حق مردم از مجموعه وزارت نفت است.

روشنفکر با اشاره به محرومیت تاریخی این استان با وجود خدمات شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی، اعلام کرد: انتظار می رود وزارت نفت برای برطرف محرومیت ها در زمینه اجرای بعضی پروژه ها از جمله ساخت مدارس، مجتمع های فرهنگی و هنری و زیرساخت های حمل و نقل به صورت جدی ورود نمایند.

وی با بیان اینکه ابنیه CNG شهرداری پاتاوه تکمیل شده و تحویل کمپرسور یارانه ای مورد انتظار بوده زیرا در غیر این صورت امکان اجرا وجود ندارد، ادامه داد: انتظار می رود نسبت به تامین 10 کامیون 10 چرخ نفت کش با هدف حمل سوخت به مناطق روستایی و ارتقاء سیستم ایمنی و آتش نشانی و همچنین اجرای سیستم جامع حفاظت الکترونیکی انبار نفت یاسوج اقدام گردد.

به گزارش خبرنگاران، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت نیز در این نشست با تقدیر از دغدغه نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در زمینه برطرف محرومیت از کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در زمینه حمایت از صنایع پایین دستی پتروشیمی و یاری به بعضی پروژه ها در حوزه مدرسه سازی و مجتمع فرهنگی و هنری از هیچ کوششی دریغ نمی گردد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20983

به "درخواست روشنفکر برای حمایت وزارت نفت از صنایع پایین دستی پتروشیمی کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روشنفکر برای حمایت وزارت نفت از صنایع پایین دستی پتروشیمی کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید