در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ توضیحات محیط زیست درباره انتقال پسماندهای پتروشیمی جنوب به گیلان و قزوین

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره انتقال پسماندهای پتروشیمی جنوب به استان های گیلان و قزوین توضیحاتی داد.

در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ توضیحات محیط زیست درباره انتقال پسماندهای پتروشیمی جنوب به گیلان و قزوین

عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در تبادل نظر با خبرنگار ، در رابطه با انتقال پسماند های خطرناک پتروشیمی جنوب به استان های قزوین و گیلان اظهار کرد: موضوع انتقال پسماندهای پتروشیمی جنوب به دو استان مذکور صحت ندارد.

وی با بیان اینکه بعضی از منتقدان گفته اند که پسماندهای پتروشیمی به دو استان قزوین و گیلان منتقل شده است، اضافه نمود: تا جایی که خبر دارم این پسماندها مربوط به خود استان های مذکور است و از جای دیگری به آنجا منتقل نشده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیچ پسماندی از استانی به استان دیگر جا به جا نمی گردد، مگر اینکه کارخانه های صنعتی برای دفع پسماند جا به جایی داشته باشند مانند پسماند های صنعتی که به شهرستان ساوه در استان مرکزی و اصفهان منتقل می شوند.

کلانتری توضیح داد: در حال حاضر هیچ پسماند رادیو اکتیوی در کشور فراوری نمی گردد که بگوییم خطرناک بوده و از استانی به استان دیگر منتقل شده است.

وی با بیان اینکه پسماند های پتروشیمی همان فرآورده های پتروشیمی هستند، اضافه نمود: پتروشیمی پسماندی ندارد، گاز متان را صد در صد به فرآورد های پتروشیمی تبدیل می نماید، بنابراین پسماندی فراوری نمی گردد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کارخانجات پتروشیمی ممکن است آلودگی ایجاد نمایند و این آلودگی مربوط به گاز هایی است که متساعد می گردد.

کلانتری توضیح داد: برای مدیریت پسماند در استان های شمالی کشور یک هزار میلیارد دلار اعتبار در اختیار وزارت کشور قرار داده شده است.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6395

به "در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ توضیحات محیط زیست درباره انتقال پسماندهای پتروشیمی جنوب به گیلان و قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ توضیحات محیط زیست درباره انتقال پسماندهای پتروشیمی جنوب به گیلان و قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید