رئیس جدید اینستکس انتخاب شد

به گزارش شیوا مارکت، ایرنا نوشت: مجله اشپیگل بامداد آدینه اعلام نمود، میشائیل ارهارد بوک دیپلمات پیشین آلمان به عنوان رئیس جدید اینستکس انتخاب شد.

رئیس جدید اینستکس انتخاب شد

به گزارش مجله آلمانی اشپیگل، در مذاکرات وزارت امورخارجه آلمان با دیگر شرکای اروپایی، میشائیل بوک سفیر پیشین آلمان در کشورهای کلمبیا، مصر و سوئد به عنوان رئیس جدید سازو کار اقتصادی اروپا با ایران (اینستکس) انتخاب شد.

پیش از این برند اربل اولین رئیس اینستکس در اوایل ماه آگوست (مرداد) از پست خود استعفا کرد.

بوک سال 1983 وارد وزارت امورخارجه آلمان شد. وی سابقه خدمت در کشورهایی چون تایلند، اردن و اسپانیا را نیز در کارنامه خود دارد.

اینستکس یا سامانهٔ حمایت از مبادلات تجاری یک ابزار ویژهٔ اقتصادی است که در ژانویه سال 2019 توسط فرانسه، آلمان و بریتانیا برای تسهیل تجارت غیر دلاری با ایران ایجاد شد.

ابزار حمایت از مبادلات تجاری، شرکت های اروپایی را مقدور می سازد که با ایران به تجارت بپردازند بدون این که در معرض خطر تحریم آمریکا قرار گیرند.

به منظور اجرایی کردن این موضوع در روز پنجشنبه 31 ژانویه 2019، شرکتی با سرمایه 3 هزار یورو در پاریس تأسیس و به ثبت رسید. سازوکار این ابزار ویژه اقتصادی به این شکل است که تهاتر میان صادرکنندگان و واردکنندگان یک کشور واحد اروپایی بدون ارتباط مستقیم اقتصادی با ایران انجام می گردد.

25310311

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10388

به "رئیس جدید اینستکس انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید اینستکس انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید