رئیس سنای افغانستان: آمریکا باید درباره عدم کاهش درگیری ها پاسخ دهد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سنای افغانستان با اشاره به توافقنامه قطر گفت که آمریکا با طالبان توافقنامه امضا نموده است، بنابراین نسبت به عدم کاهش درگیری ها در افغانستان پاسخ دهد.

رئیس سنای افغانستان: آمریکا باید درباره عدم کاهش درگیری ها پاسخ دهد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نمایندگان سنای افغانستان در نشست امروز این مجلس نسبت به افزایش خشونت ها در این کشور ابراز نگرانی کردند.

فضل هادی مسلمیار رئیس سنای افغانستان گفت که آمریکا با طالبان توافقنامه صلح امضا نموده است، بنابراین باید نسبت به عدم کاهش عدم خشونت در افغانستان پاسخ دهد.

وی اضافه نمود که طالبان میدان های جنگ را گرم نگه داشته است و خلاف تعهدات توافقنامه دوحه عمل می نماید.

فیصل سمیع معاون منشی سنای افغانستان نیز گفت که طالبان نسبت به این کشور تعهدی برای صلح ندارد.

انارکلی هنریار دیگر نماینده سنای افغانستان نیز تأکید کرد: تا زمانی که آتش بس فراگیر در این کشور تأمین نگردد، مذاکرات صلح به نتیجه نخواهد رسید.

با شروع مذاکرات بین الافغانی در قطر و ملاقات هیئت های مذاکره کننده دولت افغانستان و طالبان این امیدواری ایجاد شده بود که از شدت درگیری ها کاسته گردد، اما هنوز نبرد ها ادامه دارد.

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع افغانستان چندی قبل به خبرنگاران گفته بود که با وجود کوشش ها برای شروع مذاکرات بین الافغانی، اما جنگ در این کشور افزایش یافته است.

وی اضافه نمود که هدف طالبان از تشدید جنگ در افغانستان ممکن است امتیازگیری برای مذاکرات باشد.

محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان نیز در قطر روز های گذشته گفت که این گروه براساس توافقی که با آمریکا داشته عملیات های خود را به طور محسوس کاهش داده و در زمان حاضر به شهر های عظیم حمله نمی نماید.

با این حال، طی سه روز اخیر درگیری در ولایت هلمند در جنوب افغانستان تشدید شده است و بخش های از شهر لشکرگاه مرکز این ولایت در اختیار طالبان قرار گرفته است.

وبلاگ باتسک: باتسک: دارالترجمه آنلاین، مترجم متن هوشمند

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24211

به "رئیس سنای افغانستان: آمریکا باید درباره عدم کاهش درگیری ها پاسخ دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سنای افغانستان: آمریکا باید درباره عدم کاهش درگیری ها پاسخ دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید