راه اندازی رادیو اینترنتی کشاورزی در هشترود

به گزارش شیوا مارکت، مدیر جهاد کشاوزی هشترود از راه اندازی رادیو اینترنتی کشاورزی به منظور ترویج پیغام ها و دستیابی کشاورزان به آموزش های لازم در این شهرستان خبرداد.

راه اندازی رادیو اینترنتی کشاورزی در هشترود

به گزارش خبرنگار از ،احمدی مدیر جهاد کشاوزی هشترود گفت: اگرچه در ایام کرونا نیز آموزش های فرد به فرد با رعایت قوانین بهداشتی به کشاورزان ارایه شد و آموزش عمومی به وسیله فضای مجازی ادامه داشت، اما با توجه به رونق کشاورزی در شهرستان و احتیاج به آموزش بیشتر کشاورزان و اهمیت ارتباط با آنان، رادیو اینترنتی را راه اندازی کردیم تا از این طریق بتوانیم اهم موضوعات مرتبط با کشاورزی را مطرح نموده و راه حل های مؤثر پیشگیری از آفت ها و خسارات کشاورزی و بهره وری فراوری را به کشاورزان آموزش دهیم.

او اظهار امیدواری کرد تا با اطلاع رسانی مناسب و بهنگام به کشاورزان، سال زراعی پربار و پر برکتی در هشترود رقم بخورد.

احمدی همچنین به آمار بالای آفت سن در روستا های بخش مرکزی اشاره نمود و گفت: آشنایی با این آفت از مهم ترین مبحث هایی است که به وسیله این رادیو به آن پرداخته می گردد که امیدواریم این آموزش ها، عاملی برای جلوگیری از خسارت به محصول گندم شهرستان باشد.

او خطاب به کشاورزان گفت: عدم مبارزه به موقع کشاورزان با این آفت می تواند موجب تخم گذاری سن و ورود به مرحله پوره باشد که آسیب زننده ترین بخش این آفت است چرا که در مرحله پوره اندازی سن، دانه محصول گندم آسیب جدی خواهد خورد و در صورت عدم پیشگیری به موقع و بی توجهی به آموزش ها و توصیه های کارشناسان کشاورزی، با آفت گندم در سیلو های کشاورزی روبرو خواهیم بود.

مدیر جهاد کشاورزی هشترود به کوشش های اجرا شده جهاد کشاورزی در این شهرستان و ارائه دستورالعمل های کتبی به شورا ها و دهیاران و همچنین آنالیز میدانی و آموزش حضوری و غیر حضوری اشاره نمود و از کشاورزان خواست تا برای مقابله با این آفت و مراقبت از محصول خود، دستورالعمل ها را جدی بگیرند.

در شهرستان هشترود سالانه حدود 230 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی فراوری می گردد که عمده محصول فراوریی آن گندم است از این رو این شهرستان به انبار غله آذربایجان شرقی شهرت دارد.

این شهرستان با وسعت یک هزار و 990 کیلومتر مربع در 120 کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.

ک

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20115

به "راه اندازی رادیو اینترنتی کشاورزی در هشترود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی رادیو اینترنتی کشاورزی در هشترود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید