رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران

به گزارش شیوا مارکت، مقیمی گفت: تسهیلات در بخش صنعت رشد 40 درصدی داشته است.

رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران

به گزارش از، مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، به رشد 40 درصدی تسهیلات در بخش صنعت اشاره کرد و گفت: برای رفع نیاز ها می توان از روش هایی از جمله روش تهیه LC داخلی با نرخ تنزیل استفاده کرد که درحال اخذ مصوبه از شورای پول و اعتبار جهت اجرایی شدن است.

او افزود: از چالش های تامین زیرساخت ها در جهت ایجاد شهرک تخصصی اطلاع داریم و این اقدامات برای توسعه استان و افزایش ظرفیت صنعتی لازم و ضروری است، هرگونه حمایتی لازم باشد مشروط به معین مصداق انجام می دهیم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد : تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت از مهمترین دغدغه های صنعت گران است.

مقیمی با توجه به بالا بودن رقم واردات در حوزه صنعت از تیم اقتصادی استان و استاندار ایلام خواست نسبت به تجمیع پتانسیل های موجود در استان و ارائه آن به وزارتخانه اقدامات لازم را صورت دهند و قول مساعد جهت پشیبانی از این ظرفیت ها را نیز داد.

او افزود : 40 درصد مواد اولیه تولید لاستیک وارداتی است، شرکت ماداکتو استیل کرد ایلام توانسته 9 درصد از این رقم را پوشش دهد و این اتفاق برای اولین بار در زمینه تولید لاستیک در کشور در استان ایلام محقق شده است.

مقیمی ادامه داد : ستاد تسهیل در سطح ملی صرفاً برای واحد های مشکل دار نیست، وضعیت آینده صنایع نیز به همین دلیل بررسی می شود تا از مسائل احتاقتصادی در آینده پیشگیری و قبل از بروز مسئله تدابیر لازم اندیشیده شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اذعان کرد: فهرست نیازمندی های تولید داخل در اختیار مسوولین قرار می گیرد تا ظرفیت های استان ایلام در صنایع مختلف بررسی، شناسایی و به مرکز معرفی شوند.

مقیمی به تشریح سیاست های کلی حمایت از تولید داخل پرداخت و گفت: خوشبختانه به منظور حمایت از تولید داخل و جلوگیری از خروج ارز امکان تغییر تعرفه ها در سطح ملی و تصویب در هیات وزیران وجود دارد.

او ادامه داد: پروژه هایی که می توانند نیاز ما را از وابستگی به خارج از کشور کمتر کنند بایستی در فهرست طرح های اولویت دار در ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

مقیمی افزود : در بررسی وضعیت شاخص های صنعتی، استان ایلام دارای رشد قابل توجهی است.

غ

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9055

به "رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد تسهیلات در بخش صنعت، تامین مواد اولیه مهمترین دغدغه صنعت گران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید