رشوه اشرف غنی به حکمتیار در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش شیوا مارکت، همزمان با شروع رقابت های انتخاباتی در افغانستان منابع خبری از اعطای 3500 قطعه زمین رهایشی به گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی توسط اشرف غنی رئیس جمهور این کشور خبر می دهند.

رشوه اشرف غنی به حکمتیار در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، همزمان با شروع رقابت های انتخاباتی در افغانستان قرار است اشرف غنی 3500 قطعه زمین رهایشی را به گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در کابل توزیع کند.

محمد کریم امین عضو ارشد حزب اسلامی افغانستان خبر توزیع زمین توسط رئیس جمهور غنی را به اعضای این حزب تائید نموده و آن را بخشی از توافقنامه صلح حزب اسلامی با دولت افغانستان عنوان نموده است.

عضو ارشد حزب اسلامی به خامه گفت: فرمان اعطای 3500 قطعه زمین به حزب اسلامی روی میز کار اشرف غنی واقع شده است و قرار است رئیس جمهور افغانستان این فرمان را به زودی امضا کند.

دولت افغانستان در نظر دارد تا تحت عنوان پروژه پیروزی هزاران قطعه زمین را در شمال شرق کابل به اساتید مدارس، بازماندگان نیروهای امنیتی، خبرنگاران، مهاجرین و سایر قشرهای آسیب پذیر این کشور توزیع کند.

گفته می گردد که اشرف غنی تحت عنوان توزیع زمین به قشرهای آسیب پذیر این کشور به دنبال معامله با حزب اسلامی است تا حمایت این حزب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور کسب کند.

حدس هایی وجود دارد که اشرف غنی کوشش می نماید تا با توزیع زمین های وسیع به حزب اسلامی در کابل حکمتیار نامزد انتخابات ریاست جمهوری را راضی کند که به نفع وی در انتخابات کنار بکشد.

فهیم دشتی رئیس اجرایی اتحادیه خبرنگاران افغانستان نیز با انتقاد از این موضوع توضیح داد که اعضای حزب اسلامی تا کنون تسلیحات خود را به دولت افغانستان نکردند پس نباید یک چنین امتیاز بزرگی به این حزب داده گردد.

کارشناسان نیز بر این باورند که حکمتیار به دلیل جنایات جنگی که انجام داده است هیچ شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ندارد و تنها برای کسب امتیاز و معامله در انتخابات نامزد شده است.

این در حالی است که پیش از این نیز نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اشرف غنی را به سوءاستفاده از امکانات و صلاحیت های ریاست جمهوری در راستای اهداف انتخاباتی متهم نموده بودند.

.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8469

به "رشوه اشرف غنی به حکمتیار در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشوه اشرف غنی به حکمتیار در آستانه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید