رفعتی: زیرساخت های اجرایی شدن سیستم VAR وجود ندارد، داوران در هفته هفدهم دو اشتباه تاثیرگذار داشتند

به گزارش شیوا مارکت، رئیس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال می گوید اگر بخواهیم سیستم ویدئو چک را در همه استادیوم های لیگ فزونی داشته باشیم باید هیئت های فوتبال و باشگاه ها همکاری لازم را در این زمینه انجام دهند.

رفعتی: زیرساخت های اجرایی شدن سیستم VAR وجود ندارد، داوران در هفته هفدهم دو اشتباه تاثیرگذار داشتند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود رفعتی گفت: سعی کردیم در نیم فصل دوم لیگ برتر از داوران پشت دروازه استفاده کنیم تا هجمه علیه داوران را کمتر کنیم. همچنین در تشخیص اشتباهات در زمین مسابقه به داوران یاری نمایند که خوشبختانه این رویه موثر بوده است. حتی ناظران داوران اعلام کردند بازی ها با آرامش بیشتری دنبال می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به گزارش ناظران در دو دیدار فولاد خوزستان - پرسپولیس و نساجی مازندران - تراکتورسازی نکاتی وجود داشت که در روزهای آینده با گروه بررسی فیلم بازی ها را بازبینی می کنیم و اگر موردی وجود داشت آن را اعلام می کنیم ولی در کل شاهد قضاوت های خوبی از داوران در هفته هفدهم لیگ برتر بودیم. با این حال داوران در هفته هفدهم دو اشتباه تاثیرگذار داشتند.

رفعتی درباره اجرایی شدن سیستم VAR در استادیوم ها گفت: آنچه مسلم است زیرساخت های این سیستم باید در همه استادیوم های ما وجود داشته باشد و با توجه به فضای استادیوم ها امکان جانمایی دوربین ها شاید باعث بروز مشکلاتی در اجرا گردد. در حال حاضر همان طور که می دانید به جز آزادی بقیه استادیوم ها باید از نظر سخت افزاری بروز شوند. برهمین اساس اگر بخواهیم سیستم ویدئو چک را در همه استادیوم های لیگ رجحان داشته باشیم منوط به آن است که هیئت های فوتبال و باشگاه ها همکاری لازم را در این زمینه با فدراسیون فوتبال انجام دهند تا همه تیم ها از این مزایا به طور یکسان استفاده نمایند.

رئیس دپارتمان داوری گفت: کلاس مدرسان MA FIFA به مدرسی محمدصالح سوبخیدین را از 29 بهمن ماه به مدت 5 روز در هتل آموزشگاه ملی فوتبال برگزار خواهیم کرد. این دوره ها در راستای توسعه هدفمند و فراگیر دانش داوری صورت می گیرد.

tour-canada.ir: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان 99 را با ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3339

به "رفعتی: زیرساخت های اجرایی شدن سیستم VAR وجود ندارد، داوران در هفته هفدهم دو اشتباه تاثیرگذار داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفعتی: زیرساخت های اجرایی شدن سیستم VAR وجود ندارد، داوران در هفته هفدهم دو اشتباه تاثیرگذار داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید