روابط صمیمانه عروس و مادر شوهر با چند توصیه کاربردی

به گزارش شیوا مارکت، به بهانه مورد توجه قرار دریافت بنر های شهرداری زنجان برای اصلاح روابط عروس و مادرشوهر در شبکه های اجتماعی، در این مطلب توصیه هایی به عروس ها، مادرشوهرها، شوهر ها و پدرشوهر ها خواهیم داشت.

روابط صمیمانه عروس و مادر شوهر با چند توصیه کاربردی

به گزارش ، بعضی از حرف ها نقل امروز و دیروز نیست؛ حتی نقل سال جاری و پارسال هم نیست؛ مثل همین سابقه اختلاف بین مادرشوهر و عروس که ریشه در طرز فکری قدیمی و صد البته اشتباه دارد، اما انگار قصد ندارد از بین بعضی زنان، رخت ببندد. در این بین، اگر کمی منصفانه تر به این قضیه توجه کنیم، با اندکی صبر و خویشتن داری به راحتی می توانیم از این سد های ارتباطی که خودمان (به اشتباه) درست نموده ایم، عبور کنیم.

به راستی این همه انرژی که در طول تاریخ به پای این گونه اختلافات ریخته شده، این همه دل شکستن ها و اشک ها که به پای این طرز فکر قدیمی ریخته شده و این همه رنج و غصه که بر عروس ها و مادرشوهر ها در طول تاریخ بشریت روا شده، به چه دلیل بوده است؟

در این مطلب می خواهیم بگوییم رابطه عروس و مادر شوهر هم می تواند لبریز از عشق و محبت باشد. قبل از هر چیز، بیاییم این پیش داوری های ذهنی و عقاید کهنه را کنار بگذاریم. در ادامه و به بهانه مورد توجه قرار دریافت بنر های شهرداری زنجان برای اصلاح روابط عروس و مادرشوهر در شبکه های اجتماعی، توصیه هایی به عروس ها، مادرشوهرها، شوهر ها و پدرشوهر ها خواهیم داشت.

سعی کنید نگرش های منفی درباره مادر شوهر را از ذهن دور کنید و چنین تصوراتی بر رفتار و گفتارهایتان تاثیری نگذارد. قرار است در یک فرایند تدریجی شما مادرشوهرتان را آگاهانه و از صمیم قلب دوست بدارید. قطعا شما نمی توانید مادر شوهرتان را اندازه مادر خودتان دوست داشته باشید، اما می توانید او را به عنوان یک مادر و یک زن دوست داشته باشید.

احترام به پدر و مادر همسر و یاری به آن ها از رموز مهم دست یابی به خوشبختی در زندگی مشترک است چراکه احترام به آن ها در واقع نوعی احترام به همسر خودتان است و با این کار در دل همسرتان به صندلی ویژه ای دست خواهید یافت و متقابلاً احترام به پدر و مادر خود را با این کار تثبیت می کنید.

هیچ گاه نکات منفی خانواده همسرتان را به دیگران و به خصوص خانواده خودتان بازگو نکنید. اگر زمانی مسئله ای شما را به شدت آزرده خاطر کرد، می توانید به آرامی و در یک فرصت مناسب به همسرتان گوشزد کنید تا شوهرتان خودش مشکل را مدیریت کند و موضع گیری بین شما و مادر شوهرتان ایجاد نگردد.

نباید فراموش کنید همه انسان ها نقطه ضعف هایی دارند. خود شما هم عاری از اشکال نیستند. سعی کنید اگر اشتباهاتی در رفتار مادرشوهرتان دیده شد، آن را ببخشید و فراموش کنید. در مقابل خاطرات و اتفاقات خوب را به یاد بیاورید. کش دادن اتفاقات ناگوار چیزی جز افزایش احساس خشم و نفرت عاید شما نمی کند.

حسادت را کنار بگذارید. عشق و محبت بین هر مادر و فرزندی وجود دارد. بین مادر شوهر و همسر شما هم عشق و محبت مادر و فرزندی طبیعی است. آن را به رسمیت بشناسید. این عشق و محبت میان آن ها باعث بی اعتنایی و کم شدن عشق به شما نمی گردد و صندلی شما به عنوان همسر و شریک زندگی برای همواره در ذهن شوهرتان پابرجاست.

به یاد داشته باشید لازم نیست همه صحبت ها و رفتار های مادرشوهرتان را جدی بگیرید و همه آن را تحلیل کنید و به عبارتی غرض ورزانه بدانید. بعضی از رفتار ها و صحبت ها را نشنیده بگیرید و با یک لبخند از کنار آن ها بگذرید.

به استقلال فکری و سلیقه شخصی عروس خود احترام بگذارید چراکه این کارتان تاثیری مستقیم بر آرامش زندگی پسرتان دارد. گرمی زندگی مشترک آن ها در دور بودن از دخالت ها و اظهارنظر های غیر ضروری است.

گفتار و رفتارتان به گونه ای باشد که عروس تان شما را تایید و تکریم کند و از شما درس زندگی بیاموزد. ضمناً پسرتان را به حمایت همه جانبه از همسرش تشویق کنید و از او بخواهید که به همسر خود احترام بگذارد. همچنین در مهمانی ها به حریم خصوصی عروس خود احترام بگذارید و وارد بحث های زنان دیگر درباره معایب عروس هایشان نشوید و کنایه نزنید.

در مقابل بعضی ناملایمات و ناپختگی ها، صبورانه رفتار کنید. نباید فراموش کنید او تجربه شما را ندارد و ممکن است در بعضی مواقع رفتاری که مورد پسند شماست، انجام ندهد. به او ایراد نگیرید. شما هم این جهت را طی نموده اید، تعصبات غیرمعقول و عقاید گذشته را کنار بگذارید.

بسیاری از حسادت ها و کدورت ها در اثر منفی نگری و پیش داوری های نادرست به وجود می آید. سعی کنید با یک گفت وگوی صمیمانه، اعتماد عروس تان را به خود جلب و مثبت اندیشی را در وی تقویت کنید. نگذارید سنت و عقاید گذشته این ذهنیت را در شما و او شکل دهد که حسادت و کدورت در عروس و مادر شوهر طبیعی است.

برای حضور در مراسم خانوادگی به شخص خودش زنگ بزنید و او را دعوت کنید نه این که به پسرتان ارجاع دهید که به عروس تان بگوید. شاید بسیاری از همین مسائل ساده و پیش پا ا فتاده منشأ بسیاری از کدورت ها باشد. با این کار نشان می دهید به او احترام می گذارید.

عروس تان رقیب شما نیست. مطمئن باشید محبت های زوجی صندلی خودش و محبت مادر و فرزندی هم صندلی خاص خود را دارد. همان طور که شما خودتان عشق و محبت های مختلفی را با همسر، والدین و فرزندان تان تجربه نموده اید، پسر شما هم می تواند عشق و محبت را با چنین افراد مختلفی تجربه کند. در این گونه موارد حساس نباشید.

منبع : خراسان

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8329

به "روابط صمیمانه عروس و مادر شوهر با چند توصیه کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط صمیمانه عروس و مادر شوهر با چند توصیه کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید