روسیه احتمالا پیشنهاد انتقال مقر سازمان ملل را مطرح می نماید

به گزارش شیوا مارکت، نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در واکنش به مسائل ویزایی که آمریکا برای کارکنان این کشور و دیگر کشورها در مقر اصلی سازمان ملل در نیویورک فراهم می نمایند، اعلام نموده که روسیه درخواست خواهد نمود که مکان سازمان ملل از آمریکا به نقطه دیگری انتقال یابد.

روسیه احتمالا پیشنهاد انتقال مقر سازمان ملل را مطرح می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آندری کروتسکیخ با انتشار بیانیه ای اضافه نمود: ما ممکن است به خاطر جنگ ویزا که آمریکا آغازگر آن بوده است پیشنهاد انتقال دفتر مرکزی سازمان ملل را به مجمع ارایه دهیم.

وی اعلام نمود: آمریکایی ها به دلیل میزبانی مقر اصلی سازمان ملل متحد، مزاحمت هایی را برای دیپلمات های فعال در این سازمان ایجاد می نماید و به طور مثال به دیپلمات های بعضی کشورها ویزای سفر به آمریکا نمی دهد حال آنکه ما به دنبال بازدید از آمریکا نیستیم و تنها برای انجام امور خود به سازمان ملل می رویم.

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در زمینه همکاری های بین المللی ادامه داد: با ادامه روندی که آمریکا در پیش گرفته است روسیه پیشنهاد خواهد نمود که در گام نخست حداقل مذاکرات مهم بین المللی از آمریکا به جای دیگری منتقل گردد.

آمریکا با عدم صدور ویزا برای دیپلمات های بسیاری از کشورها عملا بارها توافقنامه سال 1947 را نقض نموده است که طبق آن این کشور موظف شده است رفت و آمد آزادانه مقامات مسول کشورهای عضو سازمان ملل متحد به محل استقرار موسسات مرکزی این سازمان را تامین کند.

پیشتر نیز معاون ماریا زاخارووا سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه به دلیل عدم صدور ویزا نتوانسته بود در نشست رسانه ای سازمان ملل متحد که اردیبهشت ماه سال جاری در آمریکا برگزار شده بود شرکت کند.

به گزارش ایرنا، روابط روسیه و آمریکا تیره و پرتنش است و دو کشور در موضوعات مختلف همچون مساله ایران، سوریه و اوکراین اختلافات اساسی دارند.

آمریکا بیش از 70 بسته تحریمی علیه روسیه وضع نموده است و از پیمان منع گسترش موشک های هسته ای کوتاه و میان برد با روسیه نیز خارج شده است و در قالب ناتو هر روز بر حضور نظامی خود در نزدیکی مرزهای غربی روسیه می افزاید و اعلام نموده که در نظر دارد سامانه دفاع موشکی خود را در نقاط مختلف دنیا تقویت کند مگر اینکه چین و دیگر کشورها هم به مذاکرات موشکی آمریکا و روسیه بپیوندند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10287

به "روسیه احتمالا پیشنهاد انتقال مقر سازمان ملل را مطرح می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه احتمالا پیشنهاد انتقال مقر سازمان ملل را مطرح می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید