سازمان ملل نسبت توقف فعالیت در یمن به دلیل بحران مالی هشدار داد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با توجه به بحران مالی و شیوع کرونا در یمن نسبت به توقف فعالیت این نهاد در این کشور جنگ زده هشدار داد.

سازمان ملل نسبت توقف فعالیت در یمن به دلیل بحران مالی هشدار داد

در این ارتباط، چارلی یاکسلی، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره شرایط وخیم یمن و تأثیر آن بر فعالیت های نهادهای امدادی سازمان ملل هشدار داد و گفت: ما در آستانه رسیدن به مرحله توقف برنامه هایمان هستیم و اگر به زودی کمک مالی تازه جذب نکنیم، بسکمک از برنامه های امدادی و به ویژه برنامه اعطای کمک مالی به آوارگان داخلی در یمن شاید متوقف خواهد شد.

به گفته سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، امروزه در یمن بیش از پیش شاهد افزایش تعداد خانواده هایی هستیم که برای بقا به اقداماتی چون گدایی، استفاده از بچه ها به عنوان نیروی کار و ازدواج بچه ها تن می دهند.

کشور یمن حتی پیش از تهاجم عربستان و ائتلاف عربی نیز فقیرترین کشور عربی و از جمله کم درآمدترین کشورهای جهان محسوب می شد، اما جنگ ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان سعودی که از شش سال پیش تا کنون همچنان ادامه دارد، بحران انسانی در این کشور فقیر را تشدید کرده است.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20328

به "سازمان ملل نسبت توقف فعالیت در یمن به دلیل بحران مالی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل نسبت توقف فعالیت در یمن به دلیل بحران مالی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید