سامانه بارشی آخر هفته اصفهان را متمایز می نماید ، بعضی مناطق هنوز یک میلی متر هم بارندگی نداشته

به گزارش شیوا مارکت، کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: اواخر روز چهارشنبه با ورود سامانه ای از سمت غرب به استان، پنج شنبه و آدینه بارش را در نقاط مختلف اصفهان شاهد خواهیم شد.

سامانه بارشی آخر هفته اصفهان را متمایز می نماید ، بعضی مناطق هنوز یک میلی متر هم بارندگی نداشته

حسن خدابخشی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان درباره آخرین وضعیت آب و هوایی استان اظهار کرد: برای امروز و فردا شرایط آب و هوایی نسبتاً پایدار را شاهد خواهیم بود به نحوی که هوا در سطح استان صاف تا کمی ابری و در گاهی مناطق به صورت ابری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در چند روز آینده تغییر محسوس دمایی را نخواهیم داشت مطرح نمود: طبق پیش بینی که قبلاً هم صورت گرفته بود، روند افزایش دما را در این هفته شاهد بوده و این روند تا اواخر هفته ادامه خواهد داشت.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش دما در صبح روز شنبه اطلاع داد و گفت: با ورود سیستمی که اواخر روز چهارشنبه در استان شاهد می شویم در روز پنج شنبه و آدینه در سطح استان شاهد وزش باد شدید و درگاهی مناطق شدید خواهیم بود.

وی از ورود سامانه بارشی در اواخر هفته اطلاع داد و گفت: برای اواخر روز چهارشنبه نیز با ورود سامانه دیگری از سمت غرب به استان، روز پنج شنبه و آدینه بارش را در نقاط مختلف اصفهان شاهد خواهیم بود؛ این پدیده بارشی در روز پنج شنبه بیشتر برای مناطق غربی و شمالی و در روز آدینه در مرکز و شرق قابل مشاهده خواهد بود.

خدابخشی در مورد میزان بارندگی ها در سطح استان نیز گفت: در آذر ماه بارش ها در مناطقی به حد نرمال و در مناطق دیگری کم تر از حد نرمال رسیده و با پیش بینی ها صورت گرفته این مقدار در آذر و دی ماه کم تر می گردد.

وی با بیان اینکه در امسال بارندگی ها، جبران کنندگی ندارد، توضیح داد: بارش ها در امسال نصف بارش های سال گذشته است به نحوی که در درازمدت نیز میانگین بارش ها خیلی پائین بوده و در خیلی از جاها از جمله مناطق مرکزی بارش ها حتی به یک میلی متر هم نرسیده است.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه بارش نرمال خیلی بیش تر از یک میلی متر است، اعلام کرد: شهر اصفهان، برخوار و ورزنه از جمله شهرهایی هستند که دچار وضعیت کاهش بارندگی ها در امسال شده اند.

63065/ 20

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8362

به "سامانه بارشی آخر هفته اصفهان را متمایز می نماید ، بعضی مناطق هنوز یک میلی متر هم بارندگی نداشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی آخر هفته اصفهان را متمایز می نماید ، بعضی مناطق هنوز یک میلی متر هم بارندگی نداشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید