سفیر آمریکا در روسیه: وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارم

به گزارش شیوا مارکت، سفیر جدید آمریکا در مسکو گفت، تمام کوشش خود را برای بهبود روابط ایالات متحده و روسیه انجام می دهد، هرچند با وجود اختلافات زیاد و اساسی درباره بعضی مسائل، از جمله کنترل تسلیحات، این وظیفه بسیار دشواری خواهد بود.

سفیر آمریکا در روسیه: وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جان سالیوان سفیر آمریکا در فدراسیون روسیه در مصاحبه اختصاصی با روزنامه کامرسانت، تأکید کرد داشت که میخواهد تمام کوشش خود را برای بهبود روابط دوجانبه مسکو و واشنگتن انجام دهد.

در عین حال ، به گفته وی ، روسیه و ایالات متحده با مجموعه کاملی از مباحث جدی و مهم سرو کار دارند که دیدگاه های دو طرف در مورد آنها با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد و این تناقضات بعید است که به این راحتی برطرف شوند.

سالیوان گفت: البته علیرغم اختلاف نظرات زیاد و اساسی درباره موضوعاتی مانند اوکراین ، ایران، سوریه، کنترل تسلیحات و غیره ...، ما نمی توانیم به این سادگی در مذاکرات وقفه ایجاد کنیم و به توسعه روابط دوجانبه نپردازیم. و این مسئله یکی از وظایف اصلی من در دوره مأموریتم در روسیه است: اطمینان یافتن از اینکه کانال های ارتباطی بین مقامات واشنگتن و مسکو باز مانده و از بین نروند.

این دیپلمات آمریکایی با اشاره به اینکه از نحوه استقبال از خود در روسیه رضایت دارد، تأکید کرد: من تا به امروز هیچیک از مقامات عالی رتبه روسیه را ندیده ام که از ملاقات و مصاحبه با من استقبال نکرده و از پذیرش من امتناع کند. من این مسئله را نشانه جدی بودن اهداف مقامات روس برای بهبود روابط با ایالات متحده می دانم.

جان سالیوان که پیش از این سمت معاون وزیر خارجه آمریکا را برعهده داشت، در تاریخ شانزدهم ژانویه سال جدید میلادی وارد مسکو شد. وی پیش از این نیز گفته بود که امیدوار است بتواند در دوره ماموریت خویش، روابط دو کشور را تقویت کند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17344

به "سفیر آمریکا در روسیه: وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آمریکا در روسیه: وظیفه بسیار سنگینی برعهده دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید