سهامدار عمده روز گذشته آذراب چه کسی بود؟ ، اطلاعیه تفاهم قرارداد پیمانکاری

به گزارش شیوا مارکت، رئیس هیأت مدیره شرکت صنایع آذراب با انتشار اطلاعیه ای در خصوص تفاهم نامه قرارداد پیمانکاری این شرکت برای ساخت تجهیزات شرکت اویک شفاف سازی کرد.

سهامدار عمده روز گذشته آذراب چه کسی بود؟ ، اطلاعیه تفاهم قرارداد پیمانکاری

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، شرکت صنایع آذراب که به عنوان شرکت بزرگی در زمینه ساخت تجهیزات نیروگاهی، پتروشیمی، نفت، گاز، ساخت تجهیزات کارخانه های سیمان، قند و سایر پروژه های مهم عمرانی به شمار می رود، در سال های گذشته به وسیله سازمان بورس به بخش خصوصی واگذار شده و به گفته یکی از مدیران سازمان خصوصی سازی، خریدار تمامی اقساط بابت خرید این شرکت را پرداخت نموده است.

صنایع آذراب امروز با مطالبات حقوق کارگران خود روبرو شده و کارگران نسبت به تعویق حقوق خود از مردادماه اعتراض دارند. در این زمینه احمد قلعه بانی رئیس هیأت مدیره آذراب روز گذشته اظهار داشت، ظرف دو روز حقوق مردادماه کارگران پرداخت می گردد و حقوق شهریورماه نیز طی دو ماه آینده پرداخت خواهد شد.

طبق اطلاعات منتشره در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، روز گذشته در خاتمه معاملات بورس، عمده سهام به میزان 26.1 درصد معادل 262 میلیون سهم در اختیار صندوق رفاه و تأمین آتیه قرار داشته است، همچنین رتبه دوم سهامدار حقیقی مربوط به یک شخص حقیقی است که 7.4 سهام شامل 75 میلیون سهم را در اختیار داشته و صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی به عنوان سومین سهامدار عمده آذراب بوده که 4.6 درصد از سهام آذراب شامل 46 میلیون سهم را در اختیار داشته است.

همچنین طبق اطلاعات منتشره در کدال، سایت رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت صنایع آذراب با ماهیت سهامی عام با سرمایه ثبت شده یک میلیون ریال در بازار دوم بورس حضور دارد و براساس گزارش فعالیت ماهانه یک ماه منتهی به 31 مرداد 98 به صورت حسابرسی نشده آمده است.

پروژه های نیروگاهی که در این شرکت اجرا شده و درآمد شناسایی شده طی دوره یک ماهه مردادماه 105 میلیارد و 211 میلیون ریال بوده و درآمد شناسایی شده از اول سال اقتصادی تا خاتمه مردادماه 98، 770 میلیارد و 821 میلیون ریال در بخش پروژه های نیروگاهی بوده است.

همچنین پروژه های صنایع نفت و گاز با درآمد شناسایی شده طی دوره یک ماهه منتهی به مرداد 98، 114 میلیارد و 37 میلیون ریال و در امسال 334 میلیارد و 41 میلیون ریال بوده است و جمع درآمد های شناسایی شده ناشی از اجرای پروژه ها در یک دوره یک ماهه منتهی به 31 مرداد 98 مبلغ 219 میلیارد و 248 میلیون ریال و درآمد شناسایی شده مجموع از اول سال تا خاتمه مرداد امسال یک هزار و 104 میلیارد و 862 میلیون ریال بوده و درآمد شناسایی شده از اول سال اقتصادی تا خاتمه دوره اقتصادی منتهی به خاتمه اسفند سال گذشته 3 هزار و 617 میلیارد و 687 میلیون ریال اعلام شده است.

در اطلاعیه ای که امروز از سوی احمد قلعه بانی رئیس هیأت مدیره صنایع آذراب به رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی اعلام شده، آمده است پیش نویس تفاهم نامه همکاری آذراب با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) در خصوص توسعه فاز های مجتمع پتروشیمی دهلران شامل طراحی، ساخت، تأمین و نصب پروژه اعلام می گردد.

کارفرمای اصل این پروژه شرکت پتروشیمی دهلران و مبلغ تفاهم نامه 20 میلیون یورو و مدت زمان قرارداد از تاریخ امضا به مدت یک سال درنظر گرفته شده است.

همچنین در این نامه تأکید شده است که تفاهم نامه در دست امضا بوده و تاکنون منتج به انعتقاد قرارداد نشده است. مادامی که قرارداد نهایی و امضا گردد، به وسیله سامانه کدال به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

همچنین یک منبع مطلع با اشاره به اعتراضات کارگران آذراب گفت: بخشی از این اعتراضات به حق بوده و بخشی نیز بر اثر تحریک عده ای صورت می گیرد که می خواهند از این نمد برای خود کلاهی ببافند، البته باید کارگران شرکت درنظر داشته باشند که همان گونه که تاکنون در دو سال گذشته حقوق آن ها پرداخت شده است، مدیران و مسئولان شرکت درصدد تأمین حقوق آنان هستند و از همه مهمتر اینکه کوشش می نمایند رونق فراوری و کسب و کار در این شرکت مهم برگردد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12659

به "سهامدار عمده روز گذشته آذراب چه کسی بود؟ ، اطلاعیه تفاهم قرارداد پیمانکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهامدار عمده روز گذشته آذراب چه کسی بود؟ ، اطلاعیه تفاهم قرارداد پیمانکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید