سهم تخت های بیمارستان های خیریه از تخت های بستری کشور

به گزارش شیوا مارکت، معاون کل وزارت بهداشت گفت: عمده مشارکت خیرین در حوزه ساخت و ساز بیمارستان هاست و پیشنهاد ما این است که خیرین در هزینه های جاری بیمارستان ها و مراکز درمانی بیشتر یاری کنند.

سهم تخت های بیمارستان های خیریه از تخت های بستری کشور

به گزارش خبرنگاران، دکتر ایرج حریرچی در آیین رونمایی از بخش های جدید بیمارستان خیریه غیاثی تهران، اظهار کرد: خیرین در حوزه سلامت نقش عمده و قابل توجهی در تامین امکانات درمانی برای خدمت رسانی به مردم عزیز کشورمان ایفا می کنند.

حریرچی بیان کرد: مساعدت های خیرین حوزه سلامت در زمینه های مختلف از جمله، خدمات بستری، سرپایی، تامین هزینه های بیماران و سایر موارد، به بیماران کاملا مشهود است. اما، عمده مشارکت خیرین در حوزه ساخت و ساز بیمارستان ها است و پیشنهاد ما این است که خیرین در هزینه های جاری بیمارستان ها و مراکز درمانی بیشتر کمک کنند. همچنین پیشنهاد ما این است که پزشکانی که در مناطق محروم خدمت می کنند، در بیمارستان های خیریه نیز کمک بیشتری کنند.

وی با بیان اینکه درحال حاضر 3.24 درصد کل تخت های بستری کشور را تخت های بیمارستان های خیریه تشکیل می دهد، شرح داد: به عبارت دیگر، 4564 تخت بستری در کشور، مختص بیمارستان های خیریه است و این در حالی است که ضریب اشغال تخت های خیریه کشور، 52 درصد بوده و 48 درصد از این ظرفیت خالی است.

معاون کل وزارت بهداشت همچنین، شرح داد: با توجه به نیازی که مردم عزیز به بستری داشته و با توجه به محدودیت های بیمارستان های دولتی، ضرورت دارد که درجهت استفاده از ظرفیت تخت های بستری در مراکز درمانی خیریه، برنامه ریزی های مدونی انجام شود.

گفتنی است؛ در این مراسم، بخش های جدید بیمارستان خیریه غیاثی ازجمله، بخش MRI، بخش آندوسکوپی و کلونوسکوپی، بخش جراحی چشم و بخش NICU، با حضور معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افتتاح و آماده خدمت رسانی به مردم شد.

به گزارش وبدا؛ بیمارستان خیریه غیاثی تهران، درمجموع دارای 245 تخت بستری بوده که با ضریب 83 درصد، به مردم عزیز، خدمت رسانی می کند، همچنین این مرکز درمانی، دارای 16 تخت VIP برای خدمت رسانی به بیماران خارجی است.

براساس این گزارش، معاون کل وزارت بهداشت همچنین، در این مراسم، از بخش های مختلف بیمارستان خیریه غیاثی، از جمله بخش بستری بچه ها و زنان بازدید کرد.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8459

به "سهم تخت های بیمارستان های خیریه از تخت های بستری کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم تخت های بیمارستان های خیریه از تخت های بستری کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید