سیاستمدار پاکستانی: آمریکا باید نگرش خود را در قبال ایران تغییر دهد

به گزارش شیوا مارکت، اسلام آباد - خبرنگاران - سیاستمدار ارشد پاکستانی خطاب به دولت آمریکا گفت: رویارویی به هیچ جایی نمی رسد بنابراین واشنگتن باید در سیاست و نگرش خود در قبال جمهوری اسلامی ایران تجدیدنظر کند.

سیاستمدار پاکستانی: آمریکا باید نگرش خود را در قبال ایران تغییر دهد

افراسیاب خَتک از حزب ملی عوام (ANP) روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در اسلام آباد اضافه نمود: هیچ کشوری حق ندارد برای دیگران آن هم به صورت یکجانبه تصمیم گیری کند بلکه سازمان ملل صندلی واقعی برای تصمیم گیری درباره نقش کشورها به شمار می رود.

نماینده سابق مجلس سنای پاکستان گفت: اقدام یکجانه آمریکا علیه ایران ناعادلانه است و این اقدام مغایر با خواسته سازمان ملل است.

وی با ابراز نگرانی از اقدامات آمریکا که مردم ایران را هدف قرار داده است، گفت: ما نمی خواهیم ملت ایران با مسائل روبرو شوند ضروری است که آمریکایی ها در سیاست خود در مورد ایران بازبینی نمایند.

افراسیاب ختک گفت: حتی امروز تصمیمات دولت واشنگتن درباره ایران از حمایت آنچنانی در داخل آمریکا همراه نیست زیرا بسیاری از مردم در آمریکا با نگرش دولت خود دچار اختلاف هستند و معتقدند که توافق هسته ای با ایران بهترین گزینه برای حل بسیاری از مسائل است.

وی تاکید نمود: برای حل اختلافات میان کشورها به جای رویارویی، بهتر است همواره از گزینه های گفت وگو و مذاکرات استفاده گردد اما متاسفانه دولت فعلی در آمریکا سیاست تهاجمی در قبال ایران پیش گرفته که در دولت های سابق واشنگتن سابقه نداشته است.

این سیاستمدار پاکستانی اضافه نمود: از نظر ما هیچ توجیهی برای سیاست های تهاجمی آمریکا در برابر ایران وجود ندارد.

وی با تاکید بر نقش مهم تهران در منطقه تاکید نمود: ایران و پاکستان به عنوان همسایگان افغانستان نقش حیاتی را برای یاری به صلح در این کشور ایفا می نمایند.

افراسیاب ختک اضافه نمود: نقش و اهمیت جمهوری اسلامی ایران برای رایزنی درباره پیشبرد صلح افغانستان هرگز نباید نادیده گرفته گردد.

آساق*272*274**1663**

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5543

به "سیاستمدار پاکستانی: آمریکا باید نگرش خود را در قبال ایران تغییر دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاستمدار پاکستانی: آمریکا باید نگرش خود را در قبال ایران تغییر دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید