شاهد شکل جدیدی در ابتلا به ویروس کرونا هستیم: ابتلای خانوادگی!

به گزارش شیوا مارکت، قاسم جان بابایی با بیان اینکه شکل ابتلا به کرونا خانوادگی شده است، گفت: تعداد بیماران بدحال افزایش یافته است که یکی از دلایلش این است که بیماران دیرتر مراجعه می کنند.

شاهد شکل جدیدی در ابتلا به ویروس کرونا هستیم: ابتلای خانوادگی!

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، دکتر قاسم جان بابایی اظهار کرد: رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط برخی از هموطنان باعث شده که برخی از هموطنان که رعایت می کردند نیز آلوده شوند؛ ما شکل جدیدی در ابتلا به کرونا مشاهده می کنیم و آن، ابتلای خانوادگی است.

وی اضافه کرد: موارد زیادی داریم که چند نفر از اعضای یک خانواده به صورت همزمان در بیمارستان بستری هستند و این نشان می دهد که قرنطینه در مواردی که نیاز به بستری بیمار نیست، رعایت نمی شود.

جان بابایی ادامه داد: قسمت زیادی از افراد، در صورت ابتلا به کرونا علائم خفیف و جزئی دارند و برای این افراد، استراحت در منزل کفایت می کند، اما شرایط در منزل باید به گونه ای باشد که قرنطینه رعایت شود و سایر اعضای خانواده مبتلا نشوند، زیرا ممکن است بیماری کرونا در یک فرد، علائم خفیف داشته باشد، اما سایر اعضای خانواده به خصوص اگر سالمند یا دارای بیماری زمینه ای باشند، دچار علائم شدیدتری شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت شرح داد: متأسفانه در دو سه هفته ای که فرایند صعودی داشته ایم، تعداد بیماران بدحال افزایش یافته است؛ یکی از دلایلش این است که بیماران دیرتر مراجعه می کنند، بنابراین درخواست ما این است که اگرچه بیماری کرونا در بیشتر موارد با یک درمان مناسب بهبود می یابند، اما باید زود به پزشک مراجعه کنند و بسته درمانی را زودتر دریافت کنند تا به شرایط بدتری دچار نشوند.

وی گفت: شرایط پذیرش بیماران نسبت به هفته گذشته بهتر شده و با مراعاتی که مردم می کنند، امیدواریم شاهد کاهش بستری در بیمارستان ها باشیم.

جان بابایی با بیان این که تخت به اندازه کافی در بیمارستان ها داریم، بیان نمود: مردم نباید درباره تخت ها استرسی داشته باشند؛ در تهران بیش از چهار برابر ظرفیتی که الان در بیمارستان های تهران بیمار کرونایی داریم، امکان بستری وجوددارد و اگر نیاز باشد، به ظرفیت بستری اضافه می کنیم؛ همچنین تا سرانجام سال، 11 هزار تخت را به بیمارستان های کشور اضافه می کنیم.

وی ضمن اشاره به خستگی تیم پزشکی خاظرنشان کرد: کادر درمان تسلط و تجربه خوبی در زمینه درمان کسب کرده اند؛ مراقبت های ما در بیمارستان ها رو به بهبود است، ولی اصل بر این است که مردم بیمار نشوند با این وجود، اگر نیاز به بستری وجودداشته باشد بهتر است که بیمار در فاز های اولیه بستری شود تا بتوانیم کمک بیشتری به بیماران کنیم و احتمال نجات بیمار بیشتر شود؛ زیرساخت ها بسیار خوبی در زمینه تأمین اکسیژن ساز در کشور با حمایت دولت انجام شده است که در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24579

به "شاهد شکل جدیدی در ابتلا به ویروس کرونا هستیم: ابتلای خانوادگی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهد شکل جدیدی در ابتلا به ویروس کرونا هستیم: ابتلای خانوادگی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید