شروع عملیات عمرانی 3 طرح گردشگری شهرستان خواف

به گزارش شیوا مارکت، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خواف گفت: همزمان با هفته میراث فرهنگی 3 طرح عمرانی به منظورتوسعه زیر ساخت های گردشگری این شهرستان آغازشد.

شروع عملیات عمرانی 3 طرح گردشگری شهرستان خواف

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمود باعقیده با اعلام این خبر اضافه نمود: عملیات ساخت سرویس بهداشتی در پارک جنگلی بهار، ساماندهی و زیبا سازی محوطه مسجد ملک زوزن و تثبیت تزئینات اجری این بنا و همچنین بهسازی و مرمت سرویس های بهداشتی جنب آسبادها شروع شد.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال بی نظیر مسافران وگردشگران از شهرستان خواف توسعه زیر ساخت های گردشگری مخصوصا در حوزه ساخت سرویس های بهداشتی و ساماندهی و زیباسازی گذرها و مسیرهای دسترسی به آثار تاریخی شهرستان در اولویت برنامه های اداره کل میراث خراسان رضوی قرار گرفته است.

با عقیده یادآورشد: سال 97 مسیرهای دسترسی به آسبادهای خواف و نشتیفان ساماندهی و زیبا سازی شد، همچنین یک دستگاه کانکس سرویس بهداشتی در محل سد سلامه نصب شد و اکنون نیز ساخت سرویس بهداشتی پارک جنگلی بهار، مرمت و بهسازی سرویس جنب آسبادهای نشتیفان و ساماندهی محوطه مسجد ملک زوزن شروع شده است.

وی درباره برنامه زمانبندی اجرای این طرح ها گفت: امیدواریم تا اواخر تیرماه این طرح ها افتتاح و بهره برداری شود.

خواف از شهرستان های استان خراسان رضوی است که 450 اثر تاریخی شناسایی شده و 92 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی دارد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6203

به "شروع عملیات عمرانی 3 طرح گردشگری شهرستان خواف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات عمرانی 3 طرح گردشگری شهرستان خواف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید