شمار بیشتری از افراد جوان در آمریکا به کرونا مبتلا می شوند

به گزارش شیوا مارکت، داده های جدید نشان می دهد با وجود احتمال بیشتر دچار شدن افراد سالمند به عوارض کووید-19 شمار فزاینده ای از افراد جوان تر در ایالت های جنوبی آمریکا دارند به کرونا مبتلا می شوند.

شمار بیشتری از افراد جوان در آمریکا به کرونا مبتلا می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهو نیوز فرماندار ایالت جنوبی فلوریدا اعلام نموده است که اکثریت عمده موارد جدید بیماری کووید-19 در این ایالت در میان افراد جوان رخ داه است.

ران دوسانتیس انتشار سریع ویروس کرونا در افراد در دهه های 20 و 30 زندگی اطلاع داد و خواهان رعایت فاصله گیری اجتماعی برای پیشگیری از این فرایند شد.

در ایالت می سی سی پی آمریکا نیز مواد جدید کووید-19 به مهمانی ها در خوابگاه های دانشجویی مربوط شده است.

فرماندار ایالت تگزاس در غرب آمریکا نیز از مبتلا شدن بیشتر جوانان در ایالت به ویروس کرونا اطلاع داد و گفت در بعضی از مناطق اکثریت افرادی که آزمایش مثبت کرونا پیدا نموده اند، زیر 30 سال دارند.

کارشناسان بهداشتی می گوید یک علت شیوع کرونا در جوانان ممکن است این باشد که آنها مانند افراد سالمندتر نگرانی درباره ابتلا به این ویروس ندارند و توصیه های بهداشتی را رعایت نمی نمایند.

به گفته آنها با برداشته شدن مقررات قرنطینه افرادی که با احتمال بیشتری به فعالیت های طبیعی باز می گردند، افراد جوان هستند که عوامل زمینه ساز کمتری برای بیماری شدید دارند.

معمولا افراد جوان توجه چندانی به ماسک زدن و فاصله گیری اجتماعی ندارند.

یک علت دیگر هم ممکن است این باشد که ظرفیت انجام آزمایش برای کرونا بیشتر شده است. در ابتدای شیوع کرونا افراد دارای بیماری خفیف معمولا آزمایش نمی شدند، اکنون با احتمال بیشتری ممکن است افراد آزمایش شوند و عفونت کرونایشان تشخیص داده گردد.

همچنین انجام ردیابی تماس- یافتن افرادی که در تماس با افراد دچار عفونت بوده اند- هم ممکن است باعث افزایش آزمایش و تشخیص موارد جدید گردد.

بسیاری از کسب وکارها برای بازگرداندن کارکنانش به سر کارها از آنها آزمایش می نمایند و به این ترتیب ممکن است افراد جوانتری که علائم خفیف تری دارند یا بی علامت هستند، تشخیص داده شوند.

با اینکه بسیاری از این افراد جوانتر علائمی جزئی بروز می دهند یا حتی بی علامت هستند، اما می توانند باعث عفونت در افراد آسیب پذیرتر شوند.

افراد جوانتر دچار عفونت ویروس کرونا با احتمال کمتری در خانه می مانند و با احتمال بیشتری نسبت به افراد سالمندتر با گروه های دوستانشان تعامل جسمی دارند.

اگر این افراد جوان در مرحله ای از بیماری هنگامی در آستانه بروز علائم هستند، یعنی اغلب در زمانی که در اوج میزان ریزش ویروسی هستند، وارد جمعیتی شوند، ممکن است به ابرپخش نماینده (superspreader) کووید-19 بدل شوند و شمار زیادی از افراد در تماس با خود را آلوده نمایند.

در مجموع، کارشناسان بر اهمیت درک موضوع که کووید-19 برای هر کسی صرف نظر از سنش و شرایط آب وهوایی خطرناک است، تهدیدی شمرده می گردد، تاکید می نمایند.

به گفته کارشناسان این امید که با رسیدن تابستان ممکن است سرایت کرونا کاهش یابد، درست از آب در نیامده است.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21048

به "شمار بیشتری از افراد جوان در آمریکا به کرونا مبتلا می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار بیشتری از افراد جوان در آمریکا به کرونا مبتلا می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید