صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از آمار آمریکاست

به گزارش شیوا مارکت، بر اساس داده های آماری بدست آمده از وبسایت رهگیری نفتکش ها، میزان صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از اعدادی است که آمارهای آمریکا نشان می دهد.

صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از آمار آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، داده های آماری وبسایت تانکر تِرَکِر که کار رهگیری نفتکشهای دنیا را انجام می دهد میزان صادرات نفتی ایران بسیار بیشتر از آمار آمریکایی ها است.

بر همین اساس بنا به گزارش خبرگزاری روسی آرتی، طبق داده های رسمی منتشر شده در هفته جاری، چین واردات نفت خود را از ایران از سر گرفته است بطوریکه در ماه ژوئیه 120،000 بشکه در روز از ایران نفت خام وارد نموده است.

براساس داده های گمرک چین، واردات نفت این کشور از ایران در فاصله ژانویه و ژوئیه امسال به طور متوسط 77 هزار بشکه در روز بود که 9 برابر کمتر از ارقامی بود که چین قبل از اعمال مجدد تحریم های صنعت نفت و صادرات نفت از سوی آمریکا گزارش نموده بود. اما از طرفی گزارش های مختلف، تحقیقات رسانه ای و شرکت های ردیابی نفتکش ها حاکی از آن است که چین بیشتر از گزارش های رسمی از ایران نفت دریافت می نماید.

بر اساس این داده ها، ایران در حال حاضر بیش از ششصد هزار بشکه نفت در روز صادر می نماید که بیشتر آنها به منظور جلوگیری از شناسایی و تحریم کشتی های نفتی توسط آمریکا با استفاده از جابجایی کشتی به کشتی صورت می گیرد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22824

به "صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از آمار آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت ایران بسیار بیشتر از آمار آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید