صدوراحکام رتبه بندی معلمان تا بهمن ، احتمال افزایش 15 درصدی حقوق های 99

به گزارش شیوا مارکت، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان اظهار کرد: کوشش می کنیم احکام رتبه بندی تا بهمن ماه صادر گردد. بیش از 700 هزار معلم مشمول این طرح هستند و آنالیز پرونده های صلاحیت معلمان در هیئت های ممیزه استانی کمی زمانبر است، اما هر زمان احکام صادر گردد، اعمال افزایش ها از مهرماه خواهد بود.

صدوراحکام رتبه بندی معلمان تا بهمن ، احتمال افزایش 15 درصدی حقوق های 99

محسن حاجی میرزایی در گفت وگو با خبرنگاران، جزئیات بودجه آموزش و پرورش در سال 99 را تشریح و اظهار کرد: کل بودجه کشور هشت درصد رشد دارد که در بخش درآمدی 9 درصد و این عدد در بخش هزینه ای چهار درصد است.

وی اضافه کرد: با این حال شرایط آموزش و پرورش در بعد اعتبارات هزینه ای 22.3 درصد رشد دارد و بودجه آموزش و پرورش از 47 هزار و 379 میلیارد تومان به 57 هزار و 962 میلیارد تومان افزایش یافته است و با احتساب کل اعتبارات از تبصره های یک و پنج، بودجه ما به 64 هزار میلیارد و 265 میلیارد تومان رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه علیرغم مجموعه محدودیت های منابع و افزایش مصارف قطعی و اجتناب ناپذیر در کشور، این رشد بودجه حاکی از توجه دولت به آموزش و پرورش است مطرح نمود: حدود 96 درصد اعتبارات در اختیار استان ها قرار می گیرد و اعتبارات استانی ما 23.7 درصد رشد دارد. سهم ما از کل بودجه کشور 13.3 درصد است که نسبت به رشد 10 درصدی سال گذشته، 3.3 درصد بیشتر شده است. در واقع بعد از فصل پژوهش، آموزش و پرورش دومین بخشی است که رشد خوبی را تجربه نموده است.

حاجی میرزایی اضافه کرد: کوشش و اقبال دولت، کاستن از مسائل بودجه ای است اما همچنان نمی توانیم بگوییم بودجه کفایت می نماید.

وی با بیان اینکه گرفتار مسائل بودجه ای هستیم گفت: این مسائل در گذر زمان ایجاد شده و باید بتدریج از دایره مسائل خارج شویم. تدابیری نیز به کار بسته شده است. به عنوان مثال در سنوات گذشته اعتبار پرداخت حق التدریس ها در ردیف سایر دیده می شد اما از سال جاری در بند و که مربوط به حقوق و دستمزد است قرار گرفته و معلمان حق التدریس آزاد نیز حقوق خود را همانند معلمان رسمی سر ماه دریافت می نمایند. پیگیر حل مسائل قدیمی و مزمن بودجه ای هستیم.

کسری های بودجه ای موزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش درباره کسری بودجه این وزارتخانه که به سال آینده منتقل می شود نیز گفت: معمولا بودجه آموزش و پرورش سه مرحله ای تنظیم می شود؛ نخست لایحه بودجه است. دوم تخصیص بیش از سقف است و هرساله تخصیص ما تا 110 درصد هم می رسد و بخشی هم معمولا به سال بعد منتقل می شود که برای آن تامین اعتبار می نمایند. کوشش کردیم کسری هایی که به سال 99 منتقل می شوند قابل توجه نباشد.

حاجی میرزایی ادامه داد: مطالبات منتقله از سال 97 به 98، 670 میلیارد تومان بود که تا کنون 500 میلیارد تومان آن محقق شده و 170 میلیارد تومان دیگر باقی مانده است.

تسویه مطالبات معلمان خارج از کشور ظرف یکی دو ماه آینده

وی درباره مطالبات انباشته شده از سال های گذشته گفت که این مورد عمدتا به مطالبات معلمان خارج از کشور باز می شود. احکامی از آنها در سال های گذشته اجرا نشده بود که طرح دعوا نموده اند، حکم وحدت رویه صادر و آموزش و پرورش موظف به پرداخت آن شده است. بیش از 500 میلیارد تومان از این مطالبات به حق آنها تسویه شده و باقی مانده نیز طی یک تا دوماه آینده پرداخت می شود.

افزایش حقوق احتمالا 15 درصدی فرهنگیان در سال 99

اضافه نموده شدن 17 درصد به فوق العاده شغل معلمان تمام وقت با 6 ساعت اضافه تدریس

وزیر آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق معلمان و برنامه های رفاهی این وزارتخانه برای فرهنگیان نیز توضیحاتی ارائه داد و مطرح نمود: طبیعتا معلمان مانند مابقی کارکنان دولت مشمول افزایش حقوق سالانه که احتمالا 15 درصد است خواهند بود؛ علاوه بر آن با اجرای طرح رتبه بندی به طور متوسط 10 تا 12 درصد به حقوق آنها اضافه نموده می شود و برای معلمان در طرح تمام وقت نیز که شش ساعت اضافه تدریس دارند نیز حدود 17 درصد به فوق العاده شغلشان اضافه نموده می شود.

حاجی میرزایی اضافه کرد: اما باید توجه داشت که معلمان همانند دیگر کارکنان دولت اضافه کار و خدمات رفاهی ندارند و باید برای افزایش فوق العاده شغلشان تمهید کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان نیز اظهار کرد: کوشش می کنیم احکام رتبه بندی تا بهمن ماه صادر شود. بیش از 700 هزار معلم مشمول این طرح هستند و آنالیز پرونده های صلاحیت معلمان در هیئت های ممیزه استانی کمی زمانبر است، اما هر زمان احکام صادر شود، اعمال افزایش ها از مهرماه خواهد بود.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14852

به "صدوراحکام رتبه بندی معلمان تا بهمن ، احتمال افزایش 15 درصدی حقوق های 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدوراحکام رتبه بندی معلمان تا بهمن ، احتمال افزایش 15 درصدی حقوق های 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید