عزیزی: 11 درصد مشترکان تهران کم مصرف هستند ، ایراد طرح برق امید در مراحل بعدی اصلاح می گردد

به گزارش شیوا مارکت، معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت خدمات توزیع برق تهران عظیم گفت: طرح برق امید در 6 ماه ابتدایی ارزیابی شده و در ادامه جهت اصلاحات لازم بر روی آن انجام می گیرد. توزیع ناعادلانه یارانه انرژی باید در مراحل بعدی طرح بازبینی می گردد.

عزیزی: 11 درصد مشترکان تهران کم مصرف هستند ، ایراد طرح برق امید در مراحل بعدی اصلاح می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مسعود عزیزی، معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت خدمات توزیع برق تهران عظیم ضمن اشاره به طرح رایگان کردن برق کم مصرف ها موسوم به طرح برق امید، گفت: رایگان شدن برق کم مصرف ها در راستای اصلاح الگوی مصرف تدوین شده و دستورالعمل های آن نیز مطابق با همین هدف تهیه و ابلاغ شده است.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت خدمات توزیع برق تهران عظیم در بیان اهداف توانیر از پیاده سازی طرح برق امید، گفت: نهادینه کردن رابطه شرکت و مشترک ها، کاهش حداقل 10 درصدی در مصرف برق مشترکان خانگی، اتکا به منابع انرژی تجدیدپذیر به منظور پوشش بخشی از برق پرمصرف ها و استفاده بهینه از دانش و فناوری روز اهداف طرح رایگان کردن برق مشترکان کم مصرف را تشکیل خواهد داد.

*11 درصد مشترکان تهران کم مصرف هستند

وی با اشاره به اینکه مشترکانی که در ماه ها خرداد، تیر، مرداد و شهریور میانگین مصرف ماهانه کمتر از 100 کیلووات ساعت و در سایر ماه های سال نیز کمتر از 80 کیلووات ساعت مصرف برق دارند در زمره مشترکان کم مصرف طبقه بندی می شوند، گفت: این دسته از مشترکان که 11 درصد متقاضیان برق خانگی شهر تهران را شامل می شوند، از تخفیف 100 درصدی برق بهره مند خواهند شد. همچنین هیچ یک از واحدهای مسکونی خالی از این تخفیف بهره مند نمی شوند.

عزیزی در تشریح میزان مصرف خوش مصرف ها گفت: واژه خوش مصرف به مشترکی اطلاق می گردد که میانگین مصرف ماهانه آن در ماه های گرم سال کمتر از 300کیلووات ساعت و در سایر ماه های سال کمتر از 200 کیلووات ساعت مصرف داشته باشد.

*20 درصد از مشترکان برق تهرانی خارج از الگو مصرف می نمایند

این مقام مسئول ادامه داد: در شرایطی که عموم مشترکین خوش مصرف نسبت به صرفه جویی بین 10 تا 12 درصدی در مصرف برق خود اقدام نمایند، می توانند به جرگه کم مصرف ها پیوسته و از تخفیف 100 درصدی برق بهره مند شوند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت خدمات توزیع برق تهران عظیم با اشاره آمار مرتبط با مشترکان پر مصرف شهر تهران گفت: 20 درصد از مشترکان تهران از الگوی مصرف مشخص شده پیروی نکرده و جزء پرمصرف ها به حساب می آیند.

وی اضافه کرد: عمده مشترکان پر مصرف شهر تهران در مناطق 1 تا 3 شهرداری ساکن هستند و بخش عمده ای از یارانه انرژی پرداختی توسط دولت نیز به این بخش می رسد.

*ایرادات طرح برق امید در مراحل بعدی اصلاح می گردد

عزیزی در پاسخ به نقدها مطرح شده نسبت به طرح برق امید در زمینه جای خالی افزایش پلکانی قیمت برق پر مصرف ها، گفت: طرح برق امید در 6 ماه ابتدایی ارزیابی شده و در ادامه جهت اصلاحات لازم بر روی آن انجام می گیرد. نکته قابل توجه توزیع ناعادلانه یارانه انرژی است که باید در مراحل بعدی این طرح مورد بازبینی جدی قرار گیرد.

این مقام مسئول در انتها ضمن پاسخ به این سوال که آیا طرح برق امید، هزینه ای را برای شرکت خدمات توزیع برق تهران عظیم به همراه دارد، گفت: در شرایطی کنونی هدف اصلی طرح برق امید اصلاح الگوی مصرف است و لذا بحث هزینه و درآمد موضوعیت چندانی ندارد.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24714

به "عزیزی: 11 درصد مشترکان تهران کم مصرف هستند ، ایراد طرح برق امید در مراحل بعدی اصلاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیزی: 11 درصد مشترکان تهران کم مصرف هستند ، ایراد طرح برق امید در مراحل بعدی اصلاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید