عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: هنوز خطر موج ششم کرونا وجود دارد

به گزارش شیوا مارکت، خبرگزاری خبرنگاران- عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هنوز به ایمنی جمعی در برابر کرونا از لحاظ واکسیناسیون نرسیده ایم و خطر بروز موج ششم همچنان وجود دارد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: هنوز خطر موج ششم کرونا وجود دارد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر مسعود مردانی با بیان این مطلب گفت: 70 تا 80 درصد جمعیت کشور یک دُز واکسن کرونا را دریافت کردند و هنوز عده ای واکسینه کامل نشده اند، از کسانی که هنوز اقدام به واکسیناسیون ننموده اند، درخواست داریم سریع تر نسبت به انجام این کار در مراکز مربوطه اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه هنوز به ایمنی جمعی در امر واکسیناسیون نرسیده ایم خطر بروز موج ششم کرونا در کمین است و در عین حال بعضی افرادی که واکسینه شده اند، نسبت به رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی عادی انگاری نموده و باعث همه گیری و انتقال ویروس کرونا به دیگران می شوند.

متخصص بیماری های عفونی تاکید نمود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و خودداری از سفرهای غیرضروری حتی با وجود واکسینه شدن در برابر کرونا الزامی است و از مردم می خواهیم به کادر بهداشت و درمان برای کنترل و مهار این بیماری یاری نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29718

به "عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: هنوز خطر موج ششم کرونا وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: هنوز خطر موج ششم کرونا وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید