عوارض خطرناک کم آبی برای 40 ساله ها

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : در میان علائم سکته مغزی یک دلیل عجیب نیز به چشم می خورد که در این خبر می خوانید.

عوارض خطرناک کم آبی برای 40 ساله ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، سکته در طب قدیم به حمله ناگهانی همراه با از دست رفتن هوشیاری و حواس بیمار گفته می شد که معمولاً به مرگ می انجامید. در پزشکی امروزی منظور از واژهٔ سکته ممکن است به سکتهٔ مغزی یا قلبی اشاره داشته باشد. زمانی که خون به بخشی از مغز نرسد یا کم برسد و بافت مغز اکسیژن و مواد غذایی کافی دریافت نکند، سکته رخ می دهد. در این حالت، سلول های مغز ظرف چند دقیقه می میرند.

سکته شرایطی اضطراری است که به درمان فوری احتیاج دارد. اقدام زودهنگام آسیب مغزی و سایر مسائل را کاهش می دهد.

سکته عوامل متعددی دارد که یکی از آن ها کم آبی بدن است. ننوشیدن آب به میزان کافی در تابستان ممکن است در سیاه رگ ایجاد لخته خون نموده و سبب سکته مغزی گردد.

وقتی آب خیلی کم مصرف می گردد، غلظت خون زیاد شده و اگر فرد زمینه لازم را داشته باشد، می تواند دچار سکته مغزی گردد. کم آبی یکی از دلایل بروز سکته مغزی است و ضروری است افراد در طول روز شش تا هفت لیوان آب مصرف نمایند.

افراد 40 سال به بالا خیلی کم تشنه می شوند و کم آب مصرف می نمایند، در نتیجه خون دائماً غلیظ می گردد. خون غلیظ هیچ وقت نمی تواند به عروق ظریف یعنی مویرگ ها غذا و اکسیژن برساند، از این رو شاهد سکته و انواع بیماری ها هستیم.

یک مطالعه جدید نشان داده است که در کسانی که سکته مغزی مینمایند اگر در حین سکته بدن آن ها دچار کم آبی باشد خطر آن ها را به میزان چهار برابر بیشتر تهدید میکند. محققان علت این شرایط را غلیظ بودن بیشتر خون در افرادی میدانند که در حین سکته دچار کم آبی بوده اند.

محققین با آنالیز 170 بیمار که به علت لخته خون دچار سکته مغزی شده بودند متوجه شدند که 44 درصد آن ها در حین سکته دچار کم آبی بوده اند. آن ها سپس با استفاده از ام آر آی، آسیب وارد شده به بافت مغز بعد از سکته را مورد آنالیز قرار دادند و متوجه شدند که آن دسته از بیمارانی که بدن آن ها در حین سکته مغزی کم آبی داشته است آسیب وارد شده به مغز بر اثر سکته بیش از آن هایی بوده که دچار کم آبی نبوده اند.

محققان میگویند حس تشنگی در افراد کهنسال کاهش میابد و در نتیجه بدن آن ها بیشتر دچار کم آبی میگردد. آن ها پیشنهاد مینمایند که در طول روز آنقدر باید آب مصرف گردد که احساس تشنگی وجود نداشته باشد و از طرف دیگر برون ده ادراری در طول روز حفظ گردد.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25893

به "عوارض خطرناک کم آبی برای 40 ساله ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض خطرناک کم آبی برای 40 ساله ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید