غریب آبادی: آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد

به گزارش شیوا مارکت، نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: چهاردهمین گزارش آژانس بین لمللی انرژی اتمی پایبندی ایران به تعهداتش را تأیید کرد.

غریب آبادی: آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد

به گزارش خبرنگاران، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، همزمان با انتشار چهاردهمین گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای برجام، این گزارش را بار دیگر دلیلی محکم برای اثبات پایبندی ایران به تعهداتش دانست و اضافه نمود: در این گزارش، همانند سیزده گزارش قبلی مدیر کل تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هسته ای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

سفیر و نماینده دائم ایران همچنین اظهار کرد که علیرغم کوشش های فراوان بعضی بدخواستار و دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای منحرف کردن توجه آژانس و جامعه بین المللی، همکاری های بین ایران و آژانس در مسیری سازنده واقع شده است و این گزارش بار دیگر تصریح می نماید که آژانس دسترسی های لازم را داشته است.

غریب آبادی بر لزوم تداوم بی طرفی و حرفه ای گری آژانس در اجرای مأموریت محوله تاکید و همچنین از اعمال فشار بعضی بر آژانس با مقاصد سیاسی، انتقاد جدی کرد.

او با تأکید بر این که ایران رفتار مسئولانه ای را اتخاذ و تاکنون به تعهدات خود عمل نموده است، مطرح نمود: همانگونه که مکرراً اعلام شده، اجرای کامل و صادقانه تعهدات تمامی طرف ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواستار تداوم توافق هسته ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی مناسب، تضمین نمایند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3548

به "غریب آبادی: آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید