فرماندار هنگ کنگ: قانون امنیت ملی پکن ناامیدی و بدبینی ایجاد نمی کند

به گزارش شیوا مارکت، فرماندار هنک کنگ در نشستی خبری ضمن حمایت دوباره از قانون امنیت ملی پکن خاطر نشان کرد که این قانون ناامیدی و بدبینی را برای این منطقه ایجاد نمی کند.

فرماندار هنگ کنگ: قانون امنیت ملی پکن ناامیدی و بدبینی ایجاد نمی کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کری لام، فرماندار هنگ کنگ ضمن حمایت دوباره از قانون امنیت ملی پکن، آن را یک قانون ملایم خواند.

به نوشته وبگاه الجزیره، کری لام امروز (سه شنبه) در نشستی خبری گفت که قانون امنیت ملی جدید چین ناامیدی و بدبینی را برای هنگ کنگ به وجود نمی آورد.

به نوشته وبگاه الجزیره دولت هنگ کنگ از این قانون برای ارائه قدرت های جدیدی به پلیس این منطقه استفاده نموده است. از جمله اینکه آنها اختیار تجسس بدون حکم، مختل کردن ارتباطات و جلو گیری از خروج مردم از این منطقه را دارند.

لام همچنین گفت قانون امنیت ملی پکن شرایط هنگ کنگ به عنوان یکی از امن ترین شهر ها در دنیا پس از اعتراضات گسترده سال گذشته که گاه به خشونت کشانده می شد را باز می گرداند.

وی به خبرنگاران گفت: قطعاً این (قانون) ناامیدی و بدبینی را برای هنگ کنگ به وجود نمی آورد.

فرماندار هنگ کنگ در ادامه اضافه نمود: من مطمئن هستم که با گذشت زمان، در آینده هنگ کنگ، اعتماد به [سیاست] یک کشور، دو نظام افزایش خواهد یافت.

وی در صحبت های خود همچنین بر این موضوع تأکید کرد که پرونده هایی که نهاد (امنیت ملی) سرزمین اصلی جدید در هنگ کنگ درگیر آنان می گردد کم خواهد بود.

لام همچنین گفت: دولت هنگ کنگ قدرتمندانه این قانون را اجرا خواهد نمود و من به افراد افراطی هشدار می دهم که برای نقض این قانون یا زیرپا گذاشتن این خط قرمز اقدامی نکنند، زیرا عواقب نقض این قانون، بسیار جدی هستند.

فرماندار هنگ کنگ امروز در حالی این اظهارات را عنوان نمود که کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین قانون امنیت ملی هنگ کنگ را سه شنبه هفته گذشته به اتفاق آرا به تصویب رساند و روز چهارشنبه نیز آن را رسماً اجرا کرد.

روز گذشته نیز لیو شیائو مینگ، سفیر چین در بریتانیا، در خصوص واکنش ها به تصویب قانون امنیت ملی در هنگ کنگ اظهار نظر کرد.

شیائو مینگ خطاب به دولت انگلیس گفت هنگ کنگ دیگر تحت قانون استعماری اداره نمی گردد اما این (منطقه) بخشی از کشور چین است.

وی همچنین به بریتانیا هشدار داد که اگر این کشور چین را به یک کشور متخاصم تبدیل کند، عواقب آن را متحمل خواهد شد.

م

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21456

به "فرماندار هنگ کنگ: قانون امنیت ملی پکن ناامیدی و بدبینی ایجاد نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار هنگ کنگ: قانون امنیت ملی پکن ناامیدی و بدبینی ایجاد نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید