فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول سرکوب اعتراضات شد

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد به دستور رئیس جمهور آمریکا یک ستاد مرکزی برای مهار اعتراضات گسترده اخیر در این کشور راه اندازی خواهد شد و فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول اداره این ستاد خواهد بود.

فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول سرکوب اعتراضات شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه خبری سی بی اس، کِیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه در یک نشست خبری درباره تظاهرات گسترده معترضان به قتل یک شهفرایند سیاهپوست توسط پلیس آمریکا اظهار داشت که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور دستور داده است که یک ستاد مرکزی به فرماندهی ژنرال مارک میلی فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا برای مهار این اعتراضات تشکیل گردد.

سخنگوی کاخ سفید درباره فرایند اتخاذ این تصمیم گفت: رئیس جمهور امروز دو نشست توجیهی با حضور مارک اسپر وزیر دفاع، ویلیام بار دادستان کل و ژنرال میلی فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح داشت. قرار است که نیروهای فدرال بیشتری در سراسر کشور مستقر شوند.

وی اضافه نمود : یک ستاد فرماندهی مرکزی راه اندازی خواهد شد و با مقامات ایالتی و محلی همکاری خواهد داشت. این ستاد فرماندهی شامل وزیر دفاع، دادستان کل و ژنرال میلی خواهد بود. اما من نمی توانم توضیحات بیشتری بدهم.

سخنگوی کاخ سفید درباره دلایل به کارگیری ارتش آمریکا در یک مسئله داخلی مدعی شد: این کار همان طور که رئیس جمهور گفته است باعث می گردد که خیابان ها پر از نیروهای پلیس و گارد ملی شوند. این کار تأثیر مثبتی در کاهش تنش و مهار اعتراضاتی که به شورش تبدیل شده اند، خواهد داشت.

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است.

وی ساعاتی پیش در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور اظهار داشت که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهفرایند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20485

به "فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول سرکوب اعتراضات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا مسئول سرکوب اعتراضات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید