فقط یک پنجم کشورها به بیکاران کرونایی یاری می نمایند!

به گزارش شیوا مارکت، مجمع جهانی اقتصاد از رویکرد بعضی کشورها در رها کردن شاغلان به حال خود انتقاد کرد.

فقط یک پنجم کشورها به بیکاران کرونایی یاری می نمایند!

به گزارش خبرنگاران، در شرایطی که شیوع گسترده کرونا در سطح دنیا باعث تعطیلی شهرها و بخش بزرگی از کسب و کارها در کشورهای مختلف شده است، آنالیز های انجام شده توسط مجمع دنیای اقتصاد نشان می دهد که در بیشتر مناطق، از شاغلینی که به دلیل شیوع کرونا مجبور به خانه نشینی شده اند، حمایت های مالی کافی از سوی دولت ها به عمل نیامده است.

در حال حاضر تنها 21 درصد کشورهای درگیر با کرونا به طور عملی در حال رساندن یاری های مالی به کارکنان آسیب دیده از کرونا هستند. البته این رقم در بین کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری مالی 70 درصد و در بین کشورهای گروه 20 تا 75 درصد است.

نیمی از کشورهای مورد آنالیز تا به امروز برای مقابله به کرونا اقدام به قرنطینه تمام یا بخشی از کشور خود نموده اند اما حدود 78 درصد کشورها مکان های عمومی و تجمعات را به تعطیلی کشانده اند.

در این آنالیز هم چنین تعیین شده است که 50 درصد کشورها، هزینه های درمانی بیماران کرونایی را رایگان اعلام نموده و 31 درصد کشورها نیز معافیت های مالیاتی موقت برای کسب و کارهای آسیب دیده در نظر گرفته اند. 29 درصد کشورها نیز تا به امروز بسته های نجات و حمایتی مالی برای حمایت از بخش های مختلف اقتصاد خود اعلام نموده اند.

این مجمع هم چنین هشدار داده است که نوجوانان و جوانان به تصور آسیب پذیری کمتر از کرونا، توصیه های بهداشتی و الزام به ماندن در خانه را کمتر رعایت می نمایند و این مساله باعث تشدید شیوع این ویروس در سطح دنیا شده است.

انتظار می رود بحران کرونا دست کم تا دو ماه آینده ادامه داشته باشد و این مساله کار کسب و کارهای کوچک را برای حفظ نیروی کار خود بسیار سخت می سازد. این نهاد گفته است که عدم حمایت کافی از کسب وکارها و بازار کار توسط دولت ها، می تواند باعث به راه افتادن موج بیکاری و ایجاد بحرانی جدید گردد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17991

به "فقط یک پنجم کشورها به بیکاران کرونایی یاری می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فقط یک پنجم کشورها به بیکاران کرونایی یاری می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید