فوت تعدادی از زندانیان قرچک بر اثر کرونا صحت دارد؟ ، ماجرای ناآرامی زندان تبریز

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سازمان زندان ها ضمن تکذیب فوت تعدادی از زندانیان زندان بزرگ تهران و قرچک بر اثر ابتلا به کرونا گفت: درباره اعتراض روز گذشته زندان تبریز در سیما توضیح خواهم داد.

فوت تعدادی از زندانیان قرچک بر اثر کرونا صحت دارد؟ ، ماجرای ناآرامی زندان تبریز

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها درباره انتشار خبری مبنی بر ابتلای چند تن از زندانیان دو زندان قرچک و تهران بزرگ به بیماری کرونا و مرگ آنها گفت: چنین خبری صحت ندارد و آن را تکذیب می کنم. به تازگی برخی رسانه ها مدعی فوت دو زندانی مبتلا به کرونا در زندان قرچک ورامین شده بودند.

رئیس سازمان زندان ها درباره خبر شورش روز گذشته در زندان تبریز نیز می گوید: توضیحات تکمیلی را تا ساعتی دیگر در سیما اعلام می کنم.

ویدیویی روز گذشته از اطراف زندان تبریز در شبکه های اجتماعی منتشر شد که صدایی شبیه تیراندازی در آن به گوش می رسید و در توضیح آن نوشته شده بود تعدادی از زندانیان در بندهای هفت و 9 زندان مرکزی تبریز از روز گذشته در اعتراض به عدم اعطای مرخصی و خطر ابتلا به ویروس کرونا در محیط زندان از تحویل غذا خودداری کرده اند و این امر منجر به درگیری در این زندان شده است.

به همین دلیل روابط عمومی این زندان خبر درگیری را تکذیب کرد؛ با این حال، خبرگزاری فارس طی خبری مدعی شد تعدادی از زندانیان بااعتراض به عدم اعطای مرخصی، با آتش زدن پتوهای شان به اعتراض خود ادامه دادند که این امر منجر به ورود نیروهای امنیتی زندان به بند زندانیان شد.

گفته می شود زندانیان به سوی افسر نگهبان حمله ور شدند و وی را خلع سلاح کرده اند و نیروهای امنیتی در این دو بند برای آرام کردن اوضاع مجبور به تیراندازی شدند که چند نفر از زندانیان زخمی شده که به بیمارستان ارتش و نیروی انتظامی تبریز منتقل شدند. براساس این گزارش در دو بند 7 و 9 زندان مرکزی تبریز بیشتر زندانیان اعدامی، اراذل و اوباش و خطرناک نگهداری می شوند.

ایلنا نیز نوشت: فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان تبریز با اشاره به اینکه علت وقوع آتش سوزی در زندان تبریز در دست بررسی است، اضافه کرد: وقوع آتش سوزی و دود ناشی از آن در فضای سربسته و حساسی مانند زندان تبریز باعث نگرانی زندانیان از یک سو و عوامل انتظامی از سوی دیگر شد و به همین دلیل نیز نیروهای انتطامی حاضر در محل برای کنترل اوضاع به حالت آماده باش درآمدند.

فرماندار تبریز گفت: وقوع آتش سوزی جزیی و نگرانی ناشی از آن میان زندانیان و انتظامات زندان تبریز موجب التهاب در این مکان شد.

وی با اشاره به حضور خودروهای آتش نشانی و اورژانس در محل اضافه کرد: حضور عوامل این دو نهاد امدادی در رویدادهایی مانند وقوع آتش سوزی در هر مکانی از جمله زندان بدیهی و ضروری است.

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه علت وقوع آتش سوزی در زندان تبریز در دست بررسی است، اضافه کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی و مالی نداشت و اوضاع نیز در زندان تبریز آرام است.

  • ماجرای صدا و دود برخاسته از زندان تبریز | تیراندازی در زندان صحت دارد؟
  • واکنش روابط عمومی زندان های آذربایجان شرقی درباره ناآرامی در زندان تبریز
  • توضیح فرماندار درباره شرایط زندان تبریز: ترس از آتش سوزی باعث ناآرامی شد

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17966

به "فوت تعدادی از زندانیان قرچک بر اثر کرونا صحت دارد؟ ، ماجرای ناآرامی زندان تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت تعدادی از زندانیان قرچک بر اثر کرونا صحت دارد؟ ، ماجرای ناآرامی زندان تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید