فکری: دشمنان استقلال را ناکام می گذاریم

به گزارش شیوا مارکت، شکست مقابل سپاهان همان آتش زیر خاکستری بود که خیلی ها منتظرش بودند به گونه ای که اوضاع و احوال استقلال را ملتهب کرد و شایعات زیادی درخصوص تغییر کادر فنی استقلال ایجاد کرد و حتی سبب شد عده ای از طرفداران این تیم مقابل محل تمرین و دفتر باشگاه استقلال تجمع نموده و خواستار تغییراتی در کادر فنی شوند.

فکری: دشمنان استقلال را ناکام می گذاریم

در همین زمینه گفت وگویی با محمود فکری، سرمربی تیم استقلال، انجام دادیم که در زیر می خوانید:

آقای فکری در ابتدا از بازی مقابل سپاهان و شکست آبی پوشان که باعث از دست رفتن صدر جدول شد بگویید.

بازی به سپاهان روز بد استقلال بود و اتفاقاتی در جریان بازی افتاد که در نهایت به شکست ما انجامید. ما در روزهای قبل از بازی سعی کردیم نقاط ضعف و قوت حریف را برای بازیکنان تشریح کنیم و براساس توانایی ها و ضعف حریف برنامه های خود را پیاده کنیم اما بروز بعضی اتفاقات سبب شد که به هدف خود نرسیم. بعضی از این موارد و مسائل را طرفداران استقلال در روزهای اخیر متوجه شدند و بعضی دیگر را طی روزهای آینده بیان خواهیم کرد تا مردم در جریان قرار بگیرند.

معتقدید مسئل غیر فنی در این شکست دخیل بود.

اجازه بدهید موضوع را باز نکنم ولی حتما در روزهای آینده به موارد و مسائل موجود اشاره خواهم کرد.

به نظر می رسید بعضی منتظر شکست شما و از دست رفتن صدر جدول بودند تا هجمه علیه شما را زیاد نموده و خواستار برکناری شما شوند.

جا دارد از این فرصت استفاده کنم و از همه طرفداران واقعی استقلال بابت شکست مقابل سپاهان و از دست رفتن صدر جدول عذرخواهی کنم. به هر حال مسئولیت این شکست با من است و باید این مسئولیت را بپذیرم و برای برطرف مسائل بیشتر کوشش کنیم. استقلال و شخص من این فراز و نشیب ها را زیاد به چشم دیده ایم و من اولین مربی نیستم که در استقلال با این اعتراضات روبرو می شوم و احتمالا آخرین آن هم نخواهم بود و اصلا هم نمی خواهم نتایجی که از نظر بعضی خوب و از نظر بعضی ضعیف بوده را توجیه کنم اما شخصا به قولی که روز اول به طرفداران استقلال دادم پایبندم و قول می دهم با بعضی تغییرات در تیم و تقویت آن فقط و فقط برای کسب عنوان قهرمانی کوشش کنیم.

خیلی ها معتقدند کادر فنی استقلال نیازمند تقویت است، در این زمینه آیا قرار نیست تصمیمات تازه ای اتخاذ کنید؟

والله روز اول که ما به استقلال آمدیم دوستان معتقد بودند استقلالی ترین و کاربلدترین کادر فنی به این تیم آمده اما از هفته دوم که به فولاد در یک شرایط نابرابر باختیم عده ای گفتند این کادر ضعیف است و باید تغییر کند! هیچ انسان بدون ضعفی وجود ندارد و قبول دارم ما هم ضعف هایی داریم که باید کوشش کنیم تا آنها را برطرف کنیم اما واقعا چگونه کادری که از هفته دوم بعضی به دنبال زدنش بودند باید آرامش داشته و به کار خود را دنبال کند؟

خیلی از منتقدان می گوید محمود فکری چرا از روز اول مسائل را بیان نکرد و سعی داشت همه چیز را گل و بلبل جلوه دهد و اکنون که وضع تیم به خطر افتاده و نقدها زیاد شده برای برطرف مسئولیت می گوید مشکل داریم؟

شاید خیلی ها درست بگویند ولی من محمود فکری، فرزند استقلال هستم و نباید آرامش تیم را با دست خودم بهم بزنم. من 14 سال در این تیم بازی کردم و چندین سال هم به عنوان مربی در این تیم فعال بودم. در همه این سال ها هم استقلال کم و بیش مسائلی نظیر زمین تمرین داشته و مربوط به سال جاری و پارسال نیست. من سعی کردم سیاستی در پیش بگیرم که یاری حال باشگاه باشم نه این که باری بر شانه های باشگاه و طرفداران اضافه کنم. نمی دانم دیگران در این مواقع چه سیاستی در پیش می گیرند ولی من برای این که بعضی مسائل و مسائل برای استقلال دردسر مضاعف ایجاد نکند، آنها را تجمل کردم با این امید که فرایند رو به رشدی را ببینیم و اکنون هم امیدوارم اگر دست به دست هم بدهیم و متحد باشیم خیلی از این مسائل از پیش رو برداشته می گردد. این که من از اتاق فکر تخریب استقلال حرف زدم بیش از همه اردوگاه دشمنان استقلال را مدنظر داشتم نه طرفداران تیم را اما باید بپذیریم بعضی از طرفداران خودمان و کانال ها و پیج هایی که ادعای استقلالی بودند یا از روی سادگی و یا با قصد و غرض در اردوگاه دشمن بازی نموده و می نمایند. مسائل همواره در استقلال بوده و امروز هم این مسائل هست ولی باید یاری کنیم این مسائل را به حداقل برسانیم.

حرف پایانی.

جا دارد یک بار دیگر از طرفداران واقعی استقلال عذرخواهی کنم که نتوانستیم سپاهان را شکست دهیم و صدر جدول را حفظ کنیم. از پیشکسوتان و دوستانی هم که از روز اول تا امروز از تیم استقلال و همین طور بنده حمایت کردند و یاری حال ما بودند تشکر کنم.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 28237

به "فکری: دشمنان استقلال را ناکام می گذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکری: دشمنان استقلال را ناکام می گذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید