فیلم ، معترضان به نژادپرستی، بزرگراه کلرادو را بستند

به گزارش شیوا مارکت، در ادامه تظاهرات ها علیه قتل الایجا مک کلین سیاه پوست 23 ساله در شهر آرورا در ایالت کلرادو، معترضان یک بزرگراه را در آمریکا بستند.

فیلم ، معترضان به نژادپرستی، بزرگراه کلرادو را بستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با ادامه اعتراض ها علیه نژادپرستی نهادینه در شهرهای مختلف آمریکا، معترضان در ایالت کلرادو ضمن برگزاری تظاهرات و بستن یک بزرگراه، خواهان اجرای عدالت در پرونده قتل جوان 23 ساله سیاه پوست شدند.

بنا بر خبری که سی ان ان مخابره نموده، تظاهرات علیه قتل الایجا مک کلین سیاه پوست 23 ساله ساکن شهر آرورا ایالت کلرادو، روز شنبه در این ایالت ادامه دارد.

طبق این گزارش، معترضان ضمن برپایی یک تظاهرات مسالمت آمیز بزرگراه 224 ایالت کلرادو را بستند و با سر دادن شعارهایی خواهان اجرای عدالت در پرونده قتل مک کلین شدند.

الایجا مک کلین

مک کلین در جریان برخورد ماه آگوست ماموران پلیس شهر آرورا با او جانش را از دست داد. طبق گزارش ها، یک مامور پلیس آمریکا بعد از این درگیری، گردن این جوان سیاه پوست را فشرد که این موضوع سبب سکته قلبی او شد و او سه روز بعد در بیمارستان جان داد.

معترضان روز شنبه برای اولین بار مقابل مرکز شهرداری آرورا تجمع کردند و یک ساعت بعد از این حضور، به سمت بزرگراه 224 ایالت کلرادو رفته و آن را مسدود کردند.

اداره پلیس آرورا اعلام نموده که پیش از حضور معترضان در این بزرگراه، نیروهای پلیس این اداره بزرگراه را بسته بودند.

پلیس آمریکا به مسالمت آمیز بودن تظاهرات روز شنبه معترضان به قتل الایجا مک کلین اذعان نموده و خبر دادند که در جریان این تظاهرات، هیچ فردی بازداشت و یا زخمی نشده است.

تظاهرات در شهر آرورا ایالت کلرادو در حالی صورت گرفته که اعتراضات سراسری علیه خشونت ها و نژادپرستی نهادینه در آمریکا به دنبال قتل جورج فلوید در مناطق مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.

م

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21248

به "فیلم ، معترضان به نژادپرستی، بزرگراه کلرادو را بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، معترضان به نژادپرستی، بزرگراه کلرادو را بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید