قالیباف: تجربه 40 ساله ثابت نموده بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی رود

به گزارش شیوا مارکت، رئیس مجلس در روز نخست سفر خود پس از حضور در مناطق محروم حاشیه زاهدان به سراوان و ایرانشهر عزیمت کرد و علاوه بر گفت و گوی بدون واسطه با مردم از پروژه های این دو شهر بازدید میدانی داشت.

قالیباف: تجربه 40 ساله ثابت نموده بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی رود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که بامداد امروز (دوشنبه 21 مهر) وارد استان سیستان و بلوچستان شده است، در ادامه نظارت میدانی خود از مناطق مختلف این استان از بازارچه مرزی کوهک بازدید به عمل آورد و مسائل عملیاتی صادرات و واردات مرزی را مورد رسیدگی قرار داد.

جاده سراوان-خاش-کوهک یکی از پرخطرترین جاده های کشور است

طبق گفته فعالان این بازار مرزی، جاده سراوان-خاش-کوهک یکی از پرخطرترین و پرتلفات ترین جاده های کشور به شمار می آید که نماینده فقید مردم سراوان در مجلس دهم نیز در این جاده بر اثر سانحه تصادف رانندگی جان باخته است، بر همین مبنا ضرورت دارد تأمین ایمنی این جاده در دستور کار دستگاه های مسئول قرار گیرد.

موضوع دیگری که از جانب مردم و فعلان بازارچه مرزی کوهک به رئیس مجلس گفته شد؛ توسعه تعامل مالی فعالان بازارچه مرزی با کشور پاکستان بود که با توجه به وجود تحریم ها مرز به حالت تعطیل در آمده است در حالیکه با توجه به احتیاج پاکستان می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

تبادلات مالی در بازارچه مرزی کوهک سرعت خواهد یافت

قالیباف در پاسخ به این بیان این مسائل از طرف مردم، توضیح داد: کوشش خواهیم کرد تا اولین تابستان پیش رو سرعت تعاملات مالی و مرزی ارتقا یابد و با نصب دستگاه ایکس ری کار کنترل و بازرسی در مرز سرعت یابد.

رسیدگی به حوزه آموزش اولویت اساسی است

ایستگاه بعدی نظارت میدانی رئیس مجلس شورای اسلامی حضور در شهر سراوان و بازدید از مدرسه شهید مطهری بود که با وجود مسائل فراوان، اما دانش آموزان مستعد این مدرسه هر ساله از نفرات برتر کنکور سراسری هستند.

یکی از مسائلی که از طرف معلمان و مسئولان این مدرسه به قالیباف عنوان شد؛ جذب نشدن بعضی معلمان با سابقه به علت محدودیت های سنی در شرایط جذب و رد شدن در آزمون های استخدامی بود که رئیس مجلس در پاسخ به دغدغه های مطرح شده از جانب فرهنگیان، حوزه آموزش را یکی از مهم ترین اولویت ها خواند و رسیدگی به مطالبات فرهنگیان را وعده داد.

تجربه 40 ساله ثابت نموده است بدون حضور در میدان هیچ کاری پیش نمی رود

رئیس مجلس همچنین در پاسخ به این سئوال خبرنگار صداوسیما که آیا نمی شد از همان تهران کار ها و مسائل را پیگیری می کردید، گفت: چهل سال تجربۀ کار اجرایی من ثابت نموده است که بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی رود.

وی اضافه کرد: اگر کاری که در حال اجرا است، از نزدیک پیگیری نشود یا آن کار به انتها نمی رسد یا با نقض انجام می گیرد؛ بنابراین چه افرادی که قصد سیاستگذاری دارند، چه کسانی که می خواهند مدیریت نمایند و چه کسانی که در فاز اجرا هستند، احتیاجمند این حضور در میدان هستند که از نزدیک فرصت ها و چالش ها را ببینند و حرف مردم را بشنوند.

قالیباف تأکید کرد: به ویژه برای ما که در مجلس هستیم، مهم ترین ذی نفعان ما مردم هستند لذا باید بدانیم مردم چه می خواهند و اولویت آن ها چه است.

حضور رئیس مجلس در کارخانه بافت بلوچ

رئیس مجلس در ادامه نظارت میدانی خود از استان سیستان و بلوچستان وارد ایرانشهر شد و از کارخانه بافت بلوچ که با پیگیری های رهبر معظم انقلاب راه اندازی شده است، بازدید کرد از نزدیک در جریان فرایند راه اندازی این کارخانه به عنوان یکی از دستاورد های اصیل و بومی منطقه نهاده شد.

قالیباف با حضور در این کارخانه، بی واسطه با کارگران مصاحبه کرد و در جریان مسائل کاری آنان نهاده شد.

قرار است رئیس مجلس صبح فردا نیز از سایر مناطق استان سیستان و بلوچستان نظارت میدانی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24794

به "قالیباف: تجربه 40 ساله ثابت نموده بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: تجربه 40 ساله ثابت نموده بدون حضور در میدان هیچ کاری بدون اشکال پیش نمی رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید