قالیباف: دولت تا انتها هفته وزیر صمت را معرفی می نماید

به گزارش شیوا مارکت، رییس مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که با مکاتبات اجرا شده بین دولت و مجلس تا خاتمه این هفته تکلیف تصدی وزارت صمت معین خواهد شد و دولت وزیر پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد نمود.

قالیباف: دولت تا انتها هفته وزیر صمت را معرفی می نماید

به گزارش خبرنگاران، علیرضا سلیمی در تذکری شفاهی در جریان جلسه امروز مجلس شورای اسلامی بیان نمود: آقای رییس جمهور بیان نمودند که بین مجلس و شورای نگهبان در مورد تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اختلاف وجود دارد ولی بنده عرض می کنم که بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان اختلافی نیست. مجلس قبلی سه بار موضوع تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت را آنالیز کرد و در نهایت به آن رای منفی داد.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون برحسب قانون آقای رییس جمهور باید یک وزیر برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. آقای رییس جمهور نباید به دنبال حاشیه سازی باشد. قانون حکم می نماید تا قبل از 22 مردادماه از سوی دولت یک وزیر برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی گردد.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: از 22 مردادماه امضای آقای مدرس خیابانی و تصرفات ایشان غیرقانونی است و دولت باید تا خاتمه این هفته وزیر پیشنهادی خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. دولت بیش از 500 هزار میلیارد تومان بدهی دارد که رقم سنگینی است و قرار است به دولت بعد سپرده گردد. بنده به آقای رییس جمهور توصیه می کنم از حاشیه ها فاصله گرفته و به شرایط آشفته بازار توجه کند. دولت باید زودتر وزیر پیشنهادی خود را معرفی کند.

محمد باقر قالیباف که ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان نمود: قانون در این زمینه روشن است و قطعا دولت قانون را رعایت نموده و در چارچوب قانون این موضوع دنبال می گردد. از قبل تفکیک وظایف در مورد این دو وزارتخانه بوده که باید تکلیف آن روشن گردد، اما براساس مکاتبات صورت گرفته بین دولت و مجلس شورای اسلامی تا خاتمه این هفته دولت وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی نموده و این موضوع به نتیجه می رسد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21999

به "قالیباف: دولت تا انتها هفته وزیر صمت را معرفی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: دولت تا انتها هفته وزیر صمت را معرفی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید