قطع برق،مرغ و تخم مرغ را گران کرد!، مرغداران گازوئیل قاچاق می خرند

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، قطع برق گله های مرغ را تلف کرد و باعث افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت مرغ و رشد قیمت تخم مرغ شد. محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اعلام این خبر توضیح داد: قطع برق مرغداران را با تلفات 5 تا 10 درصدی گله های مرغ روبرو کرد و همین مساله عرضه مرغ را کم کرده است.

قطع برق،مرغ و تخم مرغ را گران کرد!، مرغداران گازوئیل قاچاق می خرند

او همچنین ادامه داد: عرضه تخم مرغ هم به دلیل قطع برق 10 درصد کمتر شده است.

ناصر نبی پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران هم درباره تاثیر قطع برق بر تولید تخم مرغ به خبرنگاران توضیح داد: مرغدارانی که برق اضطراری نداشته اند با قطع برق دچار تلفات و کاهش تولید شده اند و البته آن دسته از مرغداران هم که برق اضطراری خود را از ژنراتورها تامین می کنند با کمبود سوخت گازوئیل برای ژنراتورها روبرو شده اند و دولت سوخت مورد نیاز آنها را تحویل نمی دهد. بنابراین آنها مجبور شده اند، گازوئیل مورد نیاز خود را از قاچاقچیان بخرند.

او در ادامه گفت: مرغداران امسال آنقدر با بحران های مختلف روبرو شده اند که دیگر حتی انگیزه ای برای گزارش تلفات قطع برق نداشتند! این در حالی است که سال گذشته با قطع برق 60 هزار مرغ فقط در یک مرغداری تلف شد.

در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم مرغ در تهران به 30 هزار تومان رسیده است و بهای برخی انواع مرغ مانند مرغ سبز به کیلویی 35 هزار تومان هم افزایش داشته است. همچنین به گفته ناصر نبی پور، به دلیل کاهش تولید و صادرات تخم مرغ، بهای آن به کیلویی 11 هزار و 800 تومان رسید.

برای مطالعه بیشتر گزارش فرایند قیمت تخم مرغ را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29476

به "قطع برق،مرغ و تخم مرغ را گران کرد!، مرغداران گازوئیل قاچاق می خرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع برق،مرغ و تخم مرغ را گران کرد!، مرغداران گازوئیل قاچاق می خرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید