ماکرون با اقدامات ضد اسلامی خود قانون اساسی فرانسه را نقض کرد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از عربی 21، نهادها و اتحادیه های اسلامی در کشورهای مختلف اروپا با صدور یک بیانیه مشترک از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه خواستند نسبت به اقدامات خود علیه اسلام و مسلمانان و پیامبر اکرم (ص) بازنگری کند.

ماکرون با اقدامات ضد اسلامی خود قانون اساسی فرانسه را نقض کرد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

در این بیانیه آمده است: سران فرانسه، با حکمت و تدبیر با حوادث اتفاق افتاده در این کشور تعامل نکردند. خدشه دار کردن وجهه اسلام و مسلمانان و بستن مساجد و نهادهای حامی حقوق مسلمانان، باعث افزایش تنفر شده و در نهایت به افزایش خشونت منجر می گردد.

بر اساس این بیانیه، ماکرون با سخنان و رفتار خود، قانون اساسی فرانسه را مبنی بر اینکه تمام شهروندان و تمام اعتقادات آنها محترم شمرده می گردد نقض نموده است.

در این بیانیه آمده است: استفاده از نیروهای امنیتی برای حمله به نهادهای مدنی و بستن مساجد، پیامدهای بسیار بدی است که نهادهای سیاسی فرانسه از آن رنج می برند و این اقدامات با مبانی آزادی و برادری در تضاد است.

نهادها و انجمن های اسلامی در ایتالیا، مجارستان، فرانسه، هلند، فنلاند و انگلیس این بیانیه را امضا نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23945

به "ماکرون با اقدامات ضد اسلامی خود قانون اساسی فرانسه را نقض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون با اقدامات ضد اسلامی خود قانون اساسی فرانسه را نقض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید