مبارزه باتروریسم اقدامی جهانی بایدباشد، ابعادحادثه دردست آنالیز است

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی وزارت خارجه گفت: مبارزه با تروریسم یک اقدام جهانی باید باشد و لازم است همه کشور ها به این امر متعهد باشند.

مبارزه باتروریسم اقدامی جهانی بایدباشد، ابعادحادثه دردست آنالیز است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد در گیری اتفاق افتاده در نزدیکی مرز های مشترک کشورمان و ترکیه بین عناصر تروریست و نیرو های نظامی ترکیه، گفت: بر اساس اخبار منتشره در رسانه های ترکیه در شامگاه سه شنبه سوم تیرماه میان عناصر گروهک های تروریستی و نیرو های نظامی ترکیه در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه درگیری مسلحانه اتفاق افتاده که در اثر آن دو نیروی مرزبانی ترکیه مجروح شدند که طبق اخبار منابع ترکیه ای یکی از آن ها بر اثر جراحات وارده درگذشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: به استناد مرزبانی استان آذربایجان غربی در اثر این درگیری، یک گلوله خمپاره به داخل خاک جمهوری اسلامی ایران اصابت نموده که خوشبختانه تلفات انسانی در بر نداشته است. ابعاد مختلف این حادثه توسط مسئولین مرزی دوکشور در دست آنالیز است.

موسوی با ابراز تاسف و همدردی با آسیب دیدگان این حادثه، تردد عناصر تروریستی بین دو کشور و حمله تروریست ها به نیرو های مرزبانی و نظامی که منجر به شهادت آنان در جمهوری اسلامی ایران و ترکیه می گردد را، محکوم کرد و اضافه کرد: همانطور که بار ها بیان نموده ایم مبارزه با تروریسم یک اقدام جهانی باید باشد و لازم است همه کشور ها به این امر متعهد باشند و تا زمانی که حمایت های بعضی کشور ها از این تروریست ها ادامه داشته باشد متاسفانه شاهد جنایت های آنان هستیم.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21158

به "مبارزه باتروریسم اقدامی جهانی بایدباشد، ابعادحادثه دردست آنالیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه باتروریسم اقدامی جهانی بایدباشد، ابعادحادثه دردست آنالیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید