متهم شدن امارات به نقض حقوق زندانیان زن

به گزارش شیوا مارکت، کارشناسان سازمان ملل متحد با ارائه گزارشی از شرایط غیرانسانی زندانیان زن در امارات٬ مقامات این کشور را به نقض حقوق بشر در حق این زنان متهم کردند.

متهم شدن امارات به نقض حقوق زندانیان زن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الخلیج آنلاین، سازمان ملل روز گذشته سه شنبه 17 مارس 2019 از مقامات امارات خواست تا به اوضاع زندانیان زن در مورد شکنجه و مجازات های غیر انسانی رسیدگی نمایند.

داینیوس پوراس گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حق سلامتی ونیلس مِلزر گزارشگر ویژۀ سازمان ملل متحد دربارۀ شکنجه اعلام کردند که امارات متحده عربی مسئول حمایت از حقوق زندانیان از خلال فراهم کردن شرایط مناسب برای آنهاست.

این درخواست دو کارشناس مذکور پس از انتشار اخباری مبنی بر اقدام مریم البلوشی از بازداشت شدگان در زندان های امارات به خودکشی در اثر شرایط غیر انسانی سلول انفرادی وی در ابوظبی٬ مطرح شد.

کارشناسان سازمان ملل طی درخواستی به مقامات امارات که به نقض گسترده حقوق بشر علیه زندانیان متهم هستند٬ از شکنجه و رفتارهای غیرانسانی علیه البلوشی و سایر زندانیان زن در امارات به شدت ابراز نگرانی کردند.

گزارشگران سازمان ملل افشا کردند که مریم البلوشی پس از درخواست از مقامات امارات مبنی بر رسیدگی به شرایط سلامت زندانیان و شفاف سازی درباره شرایط جسمی و عقلی سه نفر از زنان که شرایط بسیار بدی دارند٬ مورد تعرض انتقامی از سوی آنها قرار گرفته است.

در گزارش سازمان ملل آمده که البلوشی در شرایط کاملا غیر انسانی بوده و چندین بار به مدت طولانی در سلول انفرادی بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش٬ مقامات امارات در ضمانت برای حفظ جان و امنیت و کرامت زندانیان شکست خورده و با بازداشت های طولانی افراد٬ به راحتی آنها را در معرض انواع شکنجه ها قرار می دهند.

در مه گذشته علیاء عبدالنور یکی از زنان بازداشت شده در زندان های امارات که از بیماری سرطان رنج می برد٬ بعد از سالها شکنجه و بدرفتاری از سوی نیروهای امنیتی و مسئولان زندان جان خود را از دست داد.

شکنجه در زندان های امارات٬ از ویژگی های مرسوم برخورد مقامات این کشور با زندانیان است. در دسامبر 2018 منابع اماراتی افشا کردند که یکی از بازداشت شدگان سیاسی در یکی از زندان های ابوظبی٬ یک سال قبل از انتها دوره محکومیتش٬ در اثر شکنجه جان خود را از دست داد.

برخلاف تصویری که از امارات در برنامه های مختلف با موضعی بشردوستانه و دفاع از حقوق بشر می بینیم که برای رفاه شهروندان خود کوشش می نماید؛ گزارش های بین المللی حاکی از نقض حقوق بشر و انواع شکنجه های جسمی ضد این شهروندان در زندان های این کشور است.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17460

به "متهم شدن امارات به نقض حقوق زندانیان زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم شدن امارات به نقض حقوق زندانیان زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید