راستا جدید محل زمین لغزش الیگودرز- زز و ماهرو فردا برقرار می گردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، حمید کشکولی شامگاه شنبه در ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به حادثه رانش زمین در الیگودرز و تخریب جاده الیگودرز به زز و ماهرو گفت: کارشناسانی که به محل حادثه آمده اند ورود 4 میلیون مترمکعب آوار را به رودخانه مورزرین تخمین می زنند.

راستا جدید محل زمین لغزش الیگودرز- زز و ماهرو فردا برقرار می گردد

وی با بیان اینکه راه یک رودخانه دائمی به نام مورزرین که از تاپله دریاچه گهر می آید بسته شده است، توضیح داد: رودخانه مورزرین 6 تا 7 مترمکعب در ثانیه دبی دارد و بخشی از آن برای طرح آب رسانی قم رود می رود و بخشی از آن سایت های پرورش ماهی منطقه را تغذیه می نماید.

فرماندار الیگودرز با تاکید بر اینکه یک دریاچه طبیعی در محل انسداد رودخانه ایجاد شده است و کارشناسان امور آب نظرشان این است که حجم زیادی آب پشت آوارهای وارد شده به رودخانه جمع شده است، اضافه کرد: راهی برای خروج آب در این راستا باز نموده ایم و دریچه های سد قم رود نیز با رایزنی های اجرا شده باز شده است.

کشکولی با اشاره به اینکه اگر هوا گرم گردد و بارندگی گردد سطح آب در رودخانه بالا می آید و سایت 350 تنی پرورش ماهی را در بالادست رودخانه فرا می گیرد، ادامه داد: یک واریانت در محل جاده تخریب شده نیز پیش بینی شده که تا فردا این راه به پل مورزرین متصل و مشکل مردم حل می گردد.

وی با بیان اینکه آب جمع شده در رودخانه مسئله اساسی است، اگر این را مدیریت کنیم می توان یک سایت گردشگری آنجا احداث کرد، توضیح داد: اما به هر روی باتوجه به بارندگی ها خطر بالا است چون ورودی رودخانه بالا می رود و خروجی کم می گردد، تا فردا ظهر وقت داریم این مسئله را حل کنیم و با عوامل انسانی راه را باز کنیم که اتفاقی نیفتد.

فرماندار الیگودرز اضافه کرد: اگر راستا باز نگردد جدا از اینکه تاسیسات طرح آب رسانی قم رود از بین می رود، سیلاب تا روستاهای پایین دست می رود.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2971

به "راستا جدید محل زمین لغزش الیگودرز- زز و ماهرو فردا برقرار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راستا جدید محل زمین لغزش الیگودرز- زز و ماهرو فردا برقرار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید