مشاور حقوقی پرسپولیس: شجاع اگر می ماند هم نمی توانست برای پرسپولیس در فینال بازی کند، فسخ او به 2 دلیل غیرقانونی است

به گزارش شیوا مارکت، مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت شجاع خلیل زاده به دلیل فسخ قرارداد با این تیم، در صورت ماندن در جمع سرخپوشان نیز نمی توانست در فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی کند.

مشاور حقوقی پرسپولیس: شجاع اگر می ماند هم نمی توانست برای پرسپولیس در فینال بازی کند، فسخ او به 2 دلیل غیرقانونی است

به گزارش خبرنگاران، امیرساعد وکیل مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس درباره جدایی شجاع خلیل زاده در تیم پرسپولیس و پیوستن این تیم به الریان قطر گفت: به لحاظ وظیفه ای که باشگاه و من درباره رعایت صداقت و شفافیت داریم، اجازه دهید خیلی صریح بگویم. قبل از مسابقات آسیایی خلیل زاده به باشگاه مراجعه و درخواست کرد رقم قراردادش افزایش پیدا کند. در حالی که این بازیکن دو سال دیگر با باشگاه قرارداد داشت. طبیعی است که این موضوع به بعد از لیگ قهرمانان آسیا موکول شد، اما بعد از بازگشت تیم از قطر همان روز در فضای مجازی ابراز نارضایتی و فضای مثبت را کمرنگ کرد.

وی که با برنامه ورزش و مردم صحبت می کرد، اضافه نمود: باید بگویم کل مبلغ دو میلیارد تومان پایه قرارداد خلیل زاده کامل پرداخت شده بود و فقط بحث آپشن ها مانده است. براساس استعلامی که من از بخش اقتصادی باشگاه دارم به هیچ وجه از مبلغ پایه این بازیکن مطالباتی نداشته است، اما براساس قرارداد آفر و پاداشی برای او در نظر گرفته شده بود. یکی از دلایل تأخیر در پرداخت این پاداش ها هم این بوده که متن آپشن ها به طریقی بوده که تیم در هر مرحله ای از لیگ قهرمان که بالاتر می رفت، پاداش بیشتر شده و این مبلغ تغییر می نموده است. لذا محاسبه پاداش تا انتها مسابقات لیگ قهرمانان آسیا امکان پذیر نبوده است.

مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس در ادامه توضیح داد: البته یک شرط دیگری هم بوده که اگر در تاریخ مشخصی، خلیل زاده یک پیشنهاد از تیم خارجی بیاورد، با پرداخت مبلغی مشخص می تواند فسخ کند و برود. موضوعی که در فسخ قراردادش در آن تاریخ رعایت نشده این است که تا آن موقع خلیل زاده هیچ پیشنهاد خارجی به باشگاه ارائه ننموده است. موضوع دوم این است که ایشان در تاریخ 14 مهر ماه درخواست فسخ را در سازمان لیگ ثبت می نماید و فردای آن روز در باشگاه مبالغ آپشن ها را درخواست می نماید. این هم خطای دوم است. خلیل زاده ابتدا فسخ نموده و بعد نامه پرداخت پاداش را داده است.

ساعد وکیل گفت: این به خاطر هدایت اشتباه بوده که اگر یک بازیکن فسخ قرارداد کند، می تواند آن را پس بگیرد. در حقیقت بعد از نامه 15 مهر ماه مدیران باشگاه سعی می نمایند توافقاتی را با او داشته باشند، حتی اصلاحیه ای تنظیم و حتی مورد امضا نهاده شد. طبیعی است چون پنجره نقل وانتقالاتی بسته بود این موضوع به بعد از باز شدن پنجره ها موکول شد. در این مرحله باشگاه چک مربوط به آپشن های قرارداد را صادر کرد و حتی من با وکیل شجاع جلسه ای داشتم و توافق کردیم که انتظار شجاع خلیل زاده برآورده گردد. متأسفانه با وجود توافقی که با وکیل خلیل زاده داشتیم، ایشان بدون اطلاع باشگاه با الریان مذاکره داشته و این تخلف است. از طرفی اسناد و مدارکی در اختیار است که خلیل زاده قبلاً یک نامه ای را امضا نموده و پیشنهاد بازی در سال 2021 در لیگ قطر را امضا نموده است.

وی ادامه داد: هنوز ITC خلیل زاده صادر نشده است، چون کمیته مشخص شرایط دارد پرونده را آنالیز می نماید. اگر کمیته مشخص شرایط تشخیص بدهد باشگاه می تواند غرامت بخواهد و این موضوع می تواند برای بازیکن نیز جرائم انضباطی داشته باشد. اگر شجاع در پرسپولیس بازی می کرد دو اتفاق می افتاد. نخست الریان می توانست شکایت کند و این بازیکن بعد از اینکه در سازمان لیگ فسخ نموده بود، دیگر باشگاه نمی توانست در فینال از او استفاده کند. همان اتفاقی که در خصوص ادعای النصر رخ داد، اینجا واقعاً اتفاق می افتاد. لذا با وجود اینکه باشگاه کوشش کرد تا توافق کند، ولی تفاوت قیمت ها بین قطر و لیگ ایران به اندازه ای است که باشگاه هر چقدر هم کوشش می نماید نمی تواند این کار را انجام دهد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مجله زیبایی زندگی: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24388

به "مشاور حقوقی پرسپولیس: شجاع اگر می ماند هم نمی توانست برای پرسپولیس در فینال بازی کند، فسخ او به 2 دلیل غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور حقوقی پرسپولیس: شجاع اگر می ماند هم نمی توانست برای پرسپولیس در فینال بازی کند، فسخ او به 2 دلیل غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید